Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki lehet ebből szakadni?...

Ki lehet ebből szakadni? Tapasztalatok is érdekelnének.

Figyelt kérdés

Mindig annyira egyedül érzem magam, magányosan. Nagyon sokan mondják pedig, hogy erre nincs okom, annyi barátom van. Hónapok óta folyamatosan azt figyelem meg, hogy csak akkor akarnak velem találkozni, hogyha panaszkodni szeretnének, vagy csak egy jó hallgatóságot. Az én problémáimra egyik se kíváncsi jóformán nem is tudják mi van velem, mostanában. Ma teljesen úgy érzem, hogy szükségem lenne valakire, akivel eltölthetnék pl egy napot, és megbeszélhetnék vele egy csomó mindent, de ilyenkor sehol sincsenek, mert nem ér rám senki. Egyre többször fordul ez elő, ha visszagondolok már egy éve ez van... Ilyenkor csak egyedül ülök, zenét hallgatok, és azon agyalok, hogy másnak milyen jó barátai vannak, hogy 0-24ben együtt vannak és nem unják egymást. Nekem nincsen egy olyan igazi barátom se, akivel tényleg működne az a barátság amit annyira irigylek másoktól. Hiányzik egy olyan ember akivel most kiélhetném hogy fiatal vagyok. Csinálnánk egy csomó hülyeséget, csavarognánk, ott aludnánk egymásnál, nem érezném azt hogy pár óránál több ideig már teher vagyok. Ehelyett jóformán folyamatosan panaszkodik nekem mindenki, és kihasználják hogy jó hallgatóság vagyok. Én végighallgatok mindenkit, de ez visszafele nem jön,mert le vagyok rázva, vagy fáradt vagyok menjünk haza, aha, na mindegy stbstb. Nem azzal van a bajom, hogy ő kitárulkozik nekem, és kiönti a lelkét, de ez akkor menjen oda-vissza egymásnak, ne csak oda, mert a visszára már nem vagyok kíváncsi. Mert ilyenkor itt ülök a szobámban és úgy érzem szétrobban a fejem, hogy én vagyok a hülye hogy ilyen dolgokra csak most jövök rá, és hogy elvesztegetem a fiatalságomat, mert nincs akivel programokat szervezve megéljem. Egyedül pedig szerencsétlennek érzem magam, amikor látom hogy mindenki társaságban mozdul ki. Ma pl tökre örültem volna, ha valamelyik barátom el tudott volna velem jönni igazából akárhova, csak ne kelljen itthon a családi problémáimba beleőrülnöm, de úgy látszik megint itthon örlődök. Alszanak, vagy most nem is írnak mert majd később kitalálnak valamit.

Ki lehet ebből szakadni?

Valaki járt hasonló cipőben? Hogy oldotta meg? Talált új embereket? Nekem van esélyem még hasonló barátságra amit leirtam hogy szeretnék? Beszéljek velük erről? (úgy érzem felesleges)

Akiknél sok a probléma otthon, de nincs kivel megbeszélni, vagy nincs olyan ember aki egy kicsit elfeledtetné velük, mit szoktatok csinálni?

20/L



2020. aug. 3. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én esetem nem pont ilyen, de hasonló. Nincs sok barátom, 1-2-vel találkozok néha élőben, a többiekkel csak neten tartom a kapcsolatot (külföldiekkel is). Régen sok hülyeség történt velem amitől mára teljesen elbizonytalanodtam, folyton azt érzem, hogy akikkel beszélgetek, valójában utálnak, és csak megjátsszák magukat. Illetve az is, amit te írtál, hogy te meghallgatod a mondandójukat, de őket már nem érdekli a tiéd, vagy meghallgatnak, de aztán rögtön témát váltanak. Sokadszorra történik ez velem is, nagyon rossz érzés, mert ezzel azt érik el, hogy egyáltalán nem bízom bennük, nem merem nekik elmondani hogy mi történik velem, mert úgysem érdekli őket. Ez kb 3-4 éve van így.

Nem tudok mit tenni ez ellen, legjobb barátnőmmel szoktunk beszélgetni erről-arról ami elfeledteti velem a dolgokat, ha csak egy kis időre is. Amikor meg ő épp nem elérhető, akkor általában játszani szoktam laptopon vagy telefonon, ez is jó figyelemelterelő számomra. Na meg persze zenehallgatás ezerrel, ez az egyik legjobb módszer.

Ne add fel, ki tudja mi fog történni később:)

2020. aug. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kezdj el itt levelezni például! Én hónapokig irogattam itt egy lánnyal aki éppen szakított az élettársával. Azóta lelkileg jobban van, elköszöntünk egymástól és megköszönte ezt a néhány hónapot.
2020. aug. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Volt sajnos ilyenben részem. Nekem is évekig így ment, hogy lelki szemetesláda voltam, de ha én szerettem volna találkozni akkor ment a szájhúzogatás, hogy "Hát, most nem a legjobb, nem érek rá, majd máskor" vagy csak nem leherett elérni/később reagált, persze ha baj volt akkor jó voltam. Sok esélyt adtam, mert gyerekkori barát volt, a vége felé próbáltam jelezni is, hogy ez így nem jó, de egy idő megelégeltem és hagytam a francba. Sajnos ez nem egyedüli eset volt, most ott tartok, hogy alig vannak barátaim, helyette nem jöttek újak, kicsit magam miatt is, mert zárkózott lettem többszöri csalódás után.:/
2020. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor tudsz ebből kiszakadni, ha más barátokat választasz. Egy intelligens, tudatosan élő valaki figyel arra is, hogy beszélgetés közben is meg legyen az egyensúly köztetek, tehát neked is legyen lehetőséged beszélni, elmondani a gondjaidat, ne csak neki.

A többség persze csak elmondani szeret, mert ilyenkor kibeszéli a gondjait és ráteszi a másik vállára, tehát megkönnyebbül. De egy valódi barátságban ez oda-vissza működik.

2020. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!