Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy haveromat a vicces neve...

Egy haveromat a vicces neve miatt gúnyolják az iskolában. Hogy segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Amikor az iskolába ment első nap, meghallották a nevét, óriási nagy röhögés tört ki a teremben.

2019. aug. 7. 14:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Akit érdekel a neve, írjon privátban!
2019. aug. 7. 14:58
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Engem érdekel.
2019. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Önirónia.
2019. aug. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezte valaki priviben, mi az önirónia. Mivel ezt a választ adtam. Semmi gond, körülírom, mit jelent ez esetben.


Irónia az, amikor direkt a fordítottját mondod a valóságnak, de a cél a vicc, vagy kritika, pl amikor szenvedtek valami miatt, vagy balul sül el valami, majd valaki megszólal: "Hát ez aztán marha jó... eeez igen!" Tehát a fordítottját érti, fanyar, kritikus vicc gyanánt. Mert valójában keserűséget érez, mégis azt mondja, mintha ez "jaj de jó volna".


Az önirónia is ilyesmi, csak ott önmagadra érted. Pl akinek vicces neve van, javaslom, előzze meg a gúnyolódókat öniróniával: tegyük fel, hogy Kolbász a vezetékneve, így hát bemutatkozákor javaslom, csinéáljon viccet a saját nevéből, inkább, minthogy mások gúnyolják ki előbb.

Pl vidáman indítson:

"Szevasztóóóóóók! :) akkkkora kolbász vagyok, hogy csak na! :D Nem tudtátok?? Bakker, ez a vezetéknevem! Állati, mi? :D"


Máris jó a hangulat, kevésbé zavaró ha kinevetik, gúnyolják onnantól. Ha már egyszer így bemutatkozott, lehet pl komoly pofával reagálni, mégis vicces öniróniával ekkor is. Tegyük fel, hogy belekötnek később:


- Na mi van, gané, erre vagy büszke hogy egy jó nagy kolbász vagy, he? :)


Erre önirónikusan lehet oldani a légkört általában:


- Naná! Akkkora kolbász vagyok mint álllat! Jeee! :)


Esetleg (helyzettől függően) ha kötözködőnek, támadónak hat aki rákérdezett, viccesen pivit vissza is lehet dobni a lasztit picit, finoman, utalás szerűen (kivéve persze, ha veszélyes, esetleg nem beszámítható alak, szóval attól függ...) :

...hát,

"puhap." "Öcs"

már biztosan nem leszek, hogy ekkkkora nagy kolbász vagyok, öregem! ;)

2019. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Én kérdeztem.
2019. aug. 8. 00:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!