Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a külömbség a laptop, a...

Mi a külömbség a laptop, a notebook és a netbook között?

Figyelt kérdés
Internetezéshez használnám főleg, de nem tudom melyik lenne az ideális. A netbook ára nagyon kedvező, de nem tudom miért ennyi? Kicsi a memóriája?
2010. júl. 5. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Kicsi a memóriája, kicsi a háttértára, nincs benne optikai meghajtó... mint a nevéből is látszik, netezésre optimalizálták. Nézd meg a paramétereit, ha megfelel neked, akkor nyugodtan vegyél netbookot. Felesleges olyan funkciókért fizetned, amit úgysem fogsz használni.
2010. júl. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Kicsi (általában 10'1 colos)

Gyenge,Nincs CD meghajtó,kevés a HDD.

2010. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igazából az összes laptopban kicsi a HDD, 320 gigát már reklámoznak, h hú de sok... Közben meg már 1-1.5 terásat is fillérekért kapsz, 2.5"-osat is.

Ez is olyan mint mikor a dvd íróba beteszik a 80 gigást, BMW-be a 30 gigást... Valahogy el kell passzolni a raktáron maradt régi cuccot.

2010. júl. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezek a netbook-ok mind ilyen kis méretűek? Amiket néztem mind akkora volt mint egy A4-es lap. Ennek a billentyűzetét tényleg ceruzával kell nyomkodni, ha nem akarok félreütni??? Mert ilyeneket olvastam róla...
2010. júl. 5. 11:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen netbook/notebookok mind ilyen kicsik.
2010. júl. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Netbook max képernyőfelbontása: 1024x600

hogy ezen te milyen weboldalakat fogsz nézni kényelmesen, háát...

netbookot olyanok vesznek, akik állandóan utaznak, és ott is akarnak netezni mobilnettel. Könnyű, és kicsi, hogy ölben is elférjen.


Notebook pedig bármekkora lehet, láttam már 22 colos darabot is

nekem 1366x768 pixel, 15,7 colos a notim, ezen már lehet weboldalakat nézegetni.

viszont a Notebook túl nagy és nehéz, hogy ölbe tartsam vonaton 3 óra hosszat, (pedig az akku 3,5 órát bír a custom erőforrás-beállításaimmal :D ). Elsősorban asztali használatra ajánlják, és ehhez méltó a teljesítménye is. Hogy a gamerek nyavalyognak miatta, hát az az ő bajuk, ők ezért még mindig állóházas gépeket vesznek :P


ugyanez a helyzet az ipoddal és iphone-al. Túl pici a képernyő, így állandóan kétujjaznod kell, hogy egy kis blokkot el tudj olvasni. Az sem javallott napi rendszerességű netre, legfeljebb ha állandóan utcán mászkálsz, és a zsebedből akarod előhozni a weboldalakat.


minden készüléknek megvan gyakorlatilag a terepe, ahol ajánlott használni. Ez alapján válassz!

2010. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is netbookom van, megnézheted a tévére kapcsolás közben.

A billentyűzete teljes értékű, még sosem nyomtam mellé.

1 Gb memcsi van benne, és 160 Gb harddrive.

Nekem arra kellett, hogy bárhová magammal vihetem, 6-8 óra akkus üzemidővel.

Könnyű, netezésre (gsm modem is van benne), dokumentumok kezelésére, néha filmnézésre használom. Van benne gps modem is, nagyon állat 10 colos kijelzővel navigálni a kocsiban. Bennw van a webkamera, wifi, bluetooth, mikrofon, ami kell.

Kisebb mint egy A4-es lap, befér egy dossziés táskába is.

Mindent tud mint a nagyok, kivéve a grafikaigényes játékokat.


Mivel sokat fotózok, a wifis fényképezőről a képek ezen landolnak akár akkor is ha videót veszek fel vele. Nem gond ha több giga anyag összejön egyszerre, nincs gond a transzferrel.


A videó: http://www.youtube.com/watch?v=vZfKk2GwS_4

2010. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
én most szeretnék karácsonyra venni egy asus pc Eee 1011px-et vagy valami mást és sokan azt mondják hogy ne vegyek mert csak netezésre jo és nincs rajta word meg semmi ez igaz?
2011. dec. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Lehet rá rakni worldot annak nem nagy a gépigénye!
2017. jan. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Igen netbook/notebookok mind ilyen kicsik."


Ez csak elírás lehet.

Meg az is hogy 100%-os a válasz.

A noteszgépeket ne vegyétek már egy kalap alá a netbook kategóriával.

A másik hogy nincs külön laptop és netbook, ezt már el kellene felejteni, azért 2017 van, a két kategória külön már csak a wikipédiában létezik, vagy már ott sem.

2017. jan. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!