Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretnék venni használtan...

Szeretnék venni használtan egy tabletet, de T-mobile-os. Megéri?

Figyelt kérdés
Van rá két év garancia, ha esetleg baja van a tabletnek azt en is tudom érvényesíteni? vagy csak akitől vettem? Illetve ezeket letilthatják ha nem fizetik a részletet?

2019. febr. 13. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem fizeted a részletet vissza is kérhetik, mivel a szolgáltatónál nincs fizetve. Attól függ, hogy részletre lett-e kérve vagy fizetve van.

Mivel nincs a neveden a készülék, így nem hinném, hogy tudnád a tmobilnál érvényesíteni a garanciádat, mivel neked semmi közöd az eszközhöz. Én ebből inkább kimaradnék. Ha szolgáltatótol veszem akkor oké, de kéztől ilyet nem. Ha adásvételi szerződést írtok úgy egyel szebb, de ha részletre vette, akkor hogy adhat el valamit ami még nem az övé?? Szép is lenne, ha pl én a te házad eladhatnám.

2019. febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

első jó sok hülyeséget hordott össze...


"Ha nem fizeted a részletet vissza is kérhetik, mivel a szolgáltatónál nincs fizetve."


Nem igaz, a szolgáltatók soha nem kérik vissza az eszközt. A vásárlás pillanatában egy adásvételi szerződést kap a vevő, melyben leírják, hogy az Eladó (Szolgáltató) tulajdonát képező eszköz a Vevő tulajdonába kerül.


"Mivel nincs a neveden a készülék, így nem hinném, hogy tudnád a tmobilnál érvényesíteni a garanciádat, mivel neked semmi közöd az eszközhöz"


Mivel nem is kell a készüléknek a nevén lennie, ezért nyugodtan érvényesítheti a garanciát, tekintettel arra, hogy a JÓTÁLLÁS az eszközre vonatkozik. Kérdező, arra figyelj, hogy a vásárlást igazoló számla is a birtokodba kerüljön. Ezek után visszaviheted a T-pontba is, vagy akár a gyártói szakszervizbe.



"Attól függ, hogy részletre lett-e kérve vagy fizetve van."


Teljesen mindegy, hogy egyösszegű vagy részletfizetéses konstrukció, ha nem fizetik, letiltják.


Amit tudnod kell, hogy teljesen mindegy milyen papírt írtok egymás közt, mint előfizető bármikor bemehet a T-pontba az előző tulaj és kérheti a készülék tiltását.

Persze neked ott lesz a számla, és egy adásvételi, de mire ez az ügy megoldódik, már rég nem ér semmit a cucc.

2019. febr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon megéri.
2019. febr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!