Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » BFO Fémdetektoron érmézésre...

Wcpumpa01 kérdése:

BFO Fémdetektoron érmézésre mélyk a legjobb fej házilag? Többi lent.

Figyelt kérdés
hány menet milyen huzalból milyen méretre? és hogy kör vagy ovális forma? és még olyan kérdésem lenne hogy kis fej jobb pl érmézésre mélyre, vagy a nagyobb? én úgytudom a nagyobb tekercs nem érzi mélyen pl a pénzérmét vagy nem jól tudom? a válaszokat előre is köszönöm!

2018. okt. 5. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:

A fémkeresőkről az elektronikai lapokban cikkeket író Nagymáté Csaba azt írta hogy előnyös a minél nagyobb induktivitású tekercs, tehát a sok menet. De a menetszámhoz olyan rezgőköri kondi kell hogy a kereső frekvencia BFO keresőnél kb. 80-100 kHz meglegyen.

Én örvényáramú veszteségen alapuló keresőnél sokféle tekercs átmérőt és alakot kipróbáltam. Nem kritikus az hogy kör vagy kissé ovális a tekercs alakja. Vagy akár négyzet. Én 20 cm tekercsátmérőt használok érmékhez. De csináltam már kb. 40×40 cm-es négyzet alakú tekercset is. Az nagy tárgyakat nagyobb távolságról érzékelt. A 20 cm-es tekercs egy 20 Ft-os érmét 18-20 cm-ről érzékelt. (Könnyű volt megjegyezni az adatokat mert mindegyik 20, még a kereső freki is 20 kHz volt, persze mindez csak véletlenül).

De a BFO jól működik kevesebb menetszámmal is, legalábbis én ezt tapasztaltam. 20 cm-es tekercsnél én 30 menetet használtam mivel egyik keresőtekercsem éppen ilyen menetszámú volt. A rezgőköri kondira már nem emlékszem.

Huzalátmérőnek 0,4 mm körülit szeretek használni, aminek oka csak az hogy nem szakad el könnyen és könnyebb csupaszolni a végeit mint a vékonyabbat.

2018. okt. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van még egy egyszerű képlet ahhoz ha egy bevált tekercs átmérő és menetszám helyett netán más átmérőjű tekercset szeretnél készíteni.

N1×D1 = N2×D2. Vagyis ha például N1=70 menetes és D1=20 cm-es tekercsed van és mondjuk D2=60 cm-es tekercset szeretnél kipróbálni, akkor az N2 menetszám a harmada lesz mert az átmérő a háromszorosára nőtt. Vagyis kb. 23 menet kell. Vagy például ha duplájára növeled a tekercs átmérőt akkor a menetszám a felére kell hogy csökkenjen. Így marad gyakorlatilag azonos az induktivitás. Bár megjegyzem hogy én leginkább az örvényáramú veszteségen alapuló (drop out) fémkeresőkkel foglalkoztam, a BFO-t nem kedveltem meg.

2018. okt. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!