Az lenne a problémám, hogy adott 1 internet (modem) kábeles net, van egy tp linkes router, néha a net elmegy a wifi által, mert kábelről a gépnek van nete, de wifinél felkiáltó jel, de ha a routert kikapcsolom éw be újra van net, mi lehet?
Pontosan melyik TP-Link router?
A gép is a TP-Link -re van kötve?
Ez nem a router típusa, hanem a wifi neve (SSID).
Az érdekel, melyiket modell?
Általában az eszköz alján szerepel, mint a képen a "TL-WR841N" esetében is.
Van nekem is egy ilyen router -em (is) és hibátlanul működik, bár én egyszer már firmware -t frissítettem rajta...
Első körben javaslom, reseteld le. Ezt így tudod megoldani:
A router hátulján, ahol a wan és lan portok is vannak, van egy "reset" feliratú gomb. Azt a gombot tartsd benyomva kb 10 másodpercig (áram alatt), ekkor a ledek felvillannak, ilyenkor el engedheted a reset gombot. Ez után az összes beállítás nullázódik. A wifi jelszava az alján található számsor lesz, ami "pin" megnevezést kapott.
A konfigurációs felület pedig "admin" "admin" felhasználónév és jelszó párossal érhető el.
Elsőnek mást ne is változtass meg, csak a wifi jelszavát. (Remélem, tudod hol kell, de ha nem, segítek.)
Ha a hiba újra jelentkezik, akkor egy firmware frissítést érdemes megpróbálni. Ebben is segítek ha kell.
A továbbiakat később, ha szükséges...
Firmware -t innen tudod letölteni, de figyelj a hardver verzióra!!!
A hardver verzió a router alján lévő matricák közt jobb oldalon van felül, a mac cím fölötti matrica jobb oldalán. Pl.: V9.2 -höz a V9 -es hardver verziójú firmware -t kell letölteni (csak a szám elejét kell figyelni, de azt nagyon!). (A letölthető zip fájlban van elvileg leírás is...)
Ha letöltötted a firmware -t (továbbiakban fw), akkor egy zip fájlod lesz, benne a leírás és maga a fw, ami egy bin kiterjesztésű fájl. Ezt a bin -t kell feltölteni a router -re, a leírás szerint kábeles kapcsolaton át (én anno mobilról, wifi -n csináltam, de jobb biztosra menni a kábellel). A router konfig felületén van egy "System Tools" nevű menüpont (az angol nyelvű routerekben legalábbis) abban egy "Firmware Upgrade" menüpont. Itt lehet betallózni a fw -t a "Fájl kiválasztása" gombbal. (Egyébként itt is írja a hardver számot, amit a TP-Link weboldalán ki kell választani.) Ha kiválasztottad a fájlt és biztos vagy a hardver számok egyezésében, akkor az "Upgrade" gombbal indítható a fw frissítés. Ez a művelet minden beállítást töröl a router -ből. Érdemes internetről lecsatlakoztatva csinálni a fw frissítést és ha kész, visszacsatlakoztatni és reset -elni.
Ha minden kábel a szolgáltató felöl be van dugva, akkor a router felismeri a hálózati konfigurációt, így az alap wifi névvel és jelszóval azonnal használható is (csak nem túl biztonságos, ha nem cserél az ember wifi jelszót) alap szinten. Ez 100 eszközt jelent (192.168.x.100-192.168.x.199 -ig terjedő ip címekkel operál a router alapból, ha jól emlékszem) összesen, amit a router tud is kezelni. Ez azt jelenti, hogy a wifi -n csatlakozó 3 eszközzel + a kábelen csatlakozó számítógéppel el kellene tudnia boldogulni, hisz ez csak 4 eszköz.
Ezen eszközök mind DHCP -t használnak vagy statikus ip van valamelyik esetében beállítva (nem a router -ben, hanem magán az adott eszközön)?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!