Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen manapság egy átlagos...

Milyen manapság egy átlagos tévékészülék?

Figyelt kérdés
Egy átlagkeresetből élő, átlagos méretű lakásban élő átlagcsalád tévéje kb. mekkora, mit tud és mit nem, mi az, ami alap, mi az, ami extra funkciónak számít?

2018. jún. 30. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
110-150 centi, led, fhd, smart az atlag. 150 centi feletti 2018 evjaratu oled az mar az extra kategoria.
2018. jún. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azért átlagnak még mindig inkább a 82cm full hd nem smartot mondanám.

Mert még mindig van akinek képcsöves van.

2018. jún. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

80-110 cm közti Full HD, 100-400 Hz közti képfrissítés, 1 db Scart-, 1 db USB- és 2 db HDMI- csatlakozó, és nem smart tv.

A #2-esnek igaza van, az #1-es viszont nem tudom, hogy melyik világban él, 110-150 cm közti méret igencsak átlag feletti, kissé már luxuskategória!

2018. okt. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez az, hogy a fórumok látogatói kicsit más világban élnek, mint például én, aki javítom ezeket a TV-ket, sokat járok lakásokba is, nyugdíjasokhoz, átlagos dolgozókhoz, vagy attól eltérő (akár lefelé vagy felfelé) helyzetűekhez is.

Igaz, hogy mostani készülékek kevésbé javíthatók helyszínen, illetve az emberek is mobilabbak, bedobják a TV-t az autóba, vagy épp a hóna alá kapja.

Ahogy régen az 51 centis képcsöves volt a sláger (vagy népi TV), ma a 32 collos, legegyszerűbb típusok a leggyakoribbak. Vestel variációk gyakoriak, meg utána a Samsung, LG stb.

Kedveltem az 51 centiseket is, mert szükség esetén könnyű volt szállítani nekem is.

A mostaniak pláne jók, pehelysúlyú versenyzők, mármint a többség, hiszen vannak fajsúlyosabb darabok is, néha még plazma is.

De gyakori a 40 collos LCD is, abból is nagyobb arányban az egyszerű tudásúak.

2018. okt. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Monitort-tv-t vettünk, 51 cm és kis lakásban bőven elég.
2018. okt. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Samsung, kicsi.
2018. okt. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos "átlag alatti" tévém van: Samsung Slim Fit, síkképernyős, keskeny képcsöves, 72-es képátlójú, 12 éves.

Eszembe sem jutott volna eddig lecserélni, de mióta médiabox van a kábeltévéhez (meg ugye HD adások), hiányoznak bizonyos funkciók, amik az új készülékeken megvannak és a képbeállításokkal is állandóan küszködöm.

Úgyhogy előbb-utóbb csere lesz belőle, pedig nem szívesen teszem, mert nekem remekül beváltak az öregebb műszaki holmik, hiszen azok akár évtizedeket is kihúztak javítás nélkül, ellentétben a mostaniakkal..

2018. okt. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Jah, hát igen, a súlya.. Nagyon nem mindegy, mert költözésnél leemeltem a kb. 40 kilós tévét az állványról és összerogytam alatta...(50 kiló voltam és beteg).

A tévét sikerült megmentenem, de a karomat alig tudtam kihúzni alóla. Egy darabig csak hevertem alatta tehetetlenül..:)

2018. okt. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a családi tapasztalatot tudom mondani. 80-110 centi, a családban mindenkinek ebben a tartományban van jellemzően LG vagy Samsung. Egyik sem Smart, nincs rá szükség. Mindegyik FullHD. Viszont a legközelebbi TV vásárlásnál én egy 108 centis LG Smart UHD-t tervezek venni.


Szerintem a 130-140 centi már nem feltétlen átlagos, inkább már kicsit az átlagon felüli kategória (nincs mindenkinek szüksége rá, és drágábbak).

2020. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Egyik sem Smart, nincs rá szükség. ... a legközelebbi TV vásárlásnál én egy ... Smart UHD-t tervezek venni."

Ha nincs rá szüksé, hogy Smart legyen, akkor miért? :)

2020. júl. 3. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!