Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » JBL GT5-2402BR mélynyomónak...

JBL GT5-2402BR mélynyomónak milyen erősítő kell? Plusz 4 hangszórónak? [Bővebben lent . ]

Figyelt kérdés

Mélynyomó:

JBL GT5-2402BR

# Mély sugárzó: 2db GT5-12 300mm átmérő

# Mély láda kialakítása: Bass-reflex

# Impedancia: 2Ohm

# Terhelhetőség: 550W folyamatos (RMS)

# Terhelhetőség: 1650W maximális

# Slipstream port technológia


A másik 4 hangszórót pedig elbírná-e a fejegység mert ugyebár a jobb minőségűekben írják hogy 4x50W, ha a hangszórók:

KICX SL-130

# 13 cm

# Ultralapos koax (44mm)

# 2 utas

# 40/80W


Vagy valaki tudna ajánlani valami jobb minőségű hangszórót (Max 10-12 ezer Ft-ért?)


Gondolom ha nem bírja el ezt a 4 hangszórót a fejegység, akkor kell 1 másik erősítő is mert 1-re nem lenne célszerű rákötni a mélynyomóval...


Néztem már erősítőket de nem tudom mivel lehetne kicsalogatni a legjobbat.

Itt van pár darab amit néztem;

Peiying PY-4B02R

[link]

Peiying PY-B2H76R

[link]

Peiying PY-A4E76R

[link]

Peiying PY-1K76D

[link]


Az utolsó 3 lehet hogy kicsit erős vagy én nem tudom :D

Azért 35-40 ezer Ft-nál nem akarok többet költeni erősítőre. Meg gondolom kell 1 kondenzátor is hogy ne vágja tönkre a dolgokat az áram ingadozása.

Remélem mindent leírtam...

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 12. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
ha az RMS teljesítményeket figyeled (és tényleg annyit le is tud adni az erősítő) akkor egy kicsivel kell, hogy erősebb legyen a hangszóró mint az erősítő, és nem lehet baj. Kondenzátor kelleni fog, és azt se felejtsd el, hogy ha valami olcsóbb akku van a kocsiban, rövid távon megfekteti egy ilyen rendszer (ha nyomod neki sokat a zenét)
2010. jún. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az menni fog amikor csak a kocsiban fogok ülni :D
2010. jún. 12. 18:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy konkrétan nem tudsz valamit ajánlani?
2010. jún. 12. 18:50
 4/6 anonim ***** válasza:

auto hifi témában nem vagyok járatos, ezek a tanácsok általánosan hangtechnikára jellemzőek...

de ha valami ismert márka nem tömegszériáját veszed (gondolok itt arra, hogy pl jbl-ből is van 500W-os 30ezerért és 100ezerért) nem nyúlhatsz nagyon mellé. Igazából a hangszórók megválogatása majdnemhogy fontosabb, a jó erősítőtől csak kiteljesedik a rendszer, de ehhez az kell, egymáshoz is megfelelő hangszórókat válogass össze. Ez sok esetben bonyolult számítások sora (esetedben nem).

Számomra például az auto hifi mindig sarkalatos pont, annyi ocsmány ellenpéldával találkozik az ember. (gondolok itt azokra az emberekre akik nagyjából lesz*rják a zenét csak dörögjön a mélynyomó, vagy arra, mikor megveszi félmillióért a hangrendszert, de nincs 200ft FBS-re, hogy ne zörögjön a rendszámtábla)

Majd figyelj, hogy tegyél a hangszórók elé valamennyi kondenzátort, hogy ne szenvedjenek a méllyel, ott lesz nekik a mélynyomó.

2010. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ahogy így visszaolvastam amit írtam semmi konkrétumot nem mondtam :D majd valaki ajánl hangszórót, de esetleg valami hifis fórumon jobban járnál mint a gyakorikérdésekkel
2010. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért köszi hogy írtál és igazat is adok neked :)

Majd írok akkor 1 fórumba is valahol.

2010. jún. 12. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!