Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik hangfal márka a legjobb...

Melyik hangfal márka a legjobb házimozira?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amelyik minőségben és teljesítményben a legjobban illeszkedik a lejátszóhoz.
2010. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés ebben a formában nem értelmezhető.

Mindegyik hangfalgyártónak vannak jó, és kevésbé sikerült modelljei. A lényeg, hogy az erősítődhöz (erősítőidhez) melyik hangfal a "best buy" melyikkel szól a legjobban.

Soha ne vásárolj akusztikus készüléket katalógus-paraméterek alapján, hallgasd meg.

Én Yamo-t használok, nem is olcsót, de mindegyiknél van egy kicsit jobb (és sokkal drágább)

2010. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
tuc-tuc zenénél ahol egyfojtában megy a basszus akkor nagy átmérőjű( min 20cm) mélysugárzóval rendelkező front hangfalat vegyél. vagy kell külön sub.
2010. jún. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez relatív mint minden. :D

Attól függ hogy pontosan mik a célok vele. A legnagyobb mérvadó az, hogy milyen ársávban gondolkozol. Lehet kapni ,,házimozi" hangfalrendszert 30-40-50 ezer ft-ért is de az olyan is... Utána kezdődnek a belépő szintű rendszerek, ezeket én spec. 150-350 eft köré sorolnám. Utána jönne a közép kategóriás rendszerek 7-800eft-ig, majd jönnek az igazán komoly dolgok, amik nem mindennapi hangzástés teljesítményt nyújtanak. (ezeket csak úgy általában írtam, kivételek mindíg vannak, még mielőtt vki belekötne).

Am. általában mozira pl. a JBL hangfalak Harman Kardon erősítővel meghajtva nagyon jók (persze egy bizonyos kategóriáig). Ez csak egy példa volt, többet nem is írok. :D

Ha megemlítenéd azt is, hogy milyen ársávban mozognál, illetve valóban csak mozira kell(ahol a dinamika, térábrázolás, tiszta-élethű effektek a mérvadók minél nagyobb teljesítmény mellett) vagy zenét is hallgatsz vele. Mert utóbbi esetben azért sokkal nehezebb a döntés, mert a zene és a mozi ég és föld, a kettő egyszerre csak kompromisszumok árán sikerül. És a lényeg hogy pontosan mik is ezek a kompromisszumok...

2010. jún. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, Onkyo 507-es erősítőhöz kellene, 100 ezer ft-ig,zenére és mozira egyaránt.
2010. jún. 10. 21:59
 6/13 anonim válasza:
Én saját tapasztalatból kiindulva, kizárólag BOSE -t ajánlanék. Az ára elég magas, de cserébe kapsz is minöséget, élvezet a zene.
2010. jún. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nekem saját épitésü rendszerem van,gyári tervről.Szol ugy mint bármi más.
2010. jún. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

12:52 biztos vagy te abban?;)

Még annyi infot, hogy milyen zenére (nem mindegy hogy klasszikus-jazz vonalon mozogsz, vagy mondjuk R&B, rock), és mekkora helyre.

20 talán 25m2-ig egy erősebb polcsugárzó is elboldogul, de afölött már álló frontokat illene venni. Valamint sub is benne van a 100 kilós árban?

2010. jún. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Trance és House zene,de ugyanúgy mozizásra is , a szoba 16m2 , és 5.1-es rendszerben gondolkodunk.
2010. jún. 13. 23:09
 10/13 anonim ***** válasza:

Menjetek be egy ATC üzletbe, nekik vannak olcsón egész jó hangfalaik (CAV márka!). Meg is hallgatod ott helyben, és eldöntöd melyik kell.

Tuctuc-ra ajánlom még a Wharfedale hangfalait. Sokan szidják az alsóbb kategóriás hangfalaikat, mert nem jók. Komoly zenére, jazz-re valóban nem alkalmas, de pont arra találták ki amire neked kell. Wharfedale Xarus széria, nemtudom lehet-e még kapni egyáltalán....

100eft-ba subbal nem fog beleférni. :( Ink valami izmosabb első hangfalat (te esetedben minenképp álló hangdoboz kell), később ha úgy gondolod, veszel mellé egy subládát.

Ha használtan vennél, sokkal jobbban járnál, egy kategóriával jobb rendszered lenne, vagy a sub is beleférne az árba. Én megfontolnám. ;)

Ha mindenképp újat akarsz, akkor a Wharfedale, CAV márkán kívül 100 klós kereten belül még ajánlom ezt: [link]

Hallottam szólni, ebben assze, 20cm-es mélysugárzók vannak, és abból azért 4 darab oda tud verni, de még ha csak 16-osok akkor is. Ez sem komoly zenére való, e mozizni, trance zenékre ezért az árért nagyon jó. És talán még subláda sem kell hozzá, valamint egész jól néz ki, elég erős benyomást kelt ránézésre ez sem utolsó szempont.

2010. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!