Dedicated memory és Total Memory mit jelent?

Figyelt kérdés

Nvidia Geforce Gts 250 videókártyám van,és az van irva hogy Total Memory 2GB Dedicated Memory 512,,

Annyira nem értek hozzá,de ez azt jelenti hogy 512mb-t használok,de 2Gb-ot is tudnék? valaki irja le légyszi hogy van ez.



2018. febr. 10. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
A dedikált memória az, ami a videókártyán van (ez sokkal gyorsabb a rendszermemóriánál), de emellett a szabad rendszermemóriát is tudják hasznosítani a korszerű videókártyák, esetedben abból 1,5 GB-ot.
2018. febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
van 3gb ram a gépemben,,,szoval ha akarom megtudom csinálni,hogy 1Gb legyen a videókártya,de akkor csak 2,5gb ramom lesz?
2018. febr. 10. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Régebben BIOS-ban lehetett állítani, hogy mennyi rendszermemóriát rendeljünk hozzá a videókártyához. A korszerű gépek már EFI-sek. Ha manuálisan tudod is állítgatni videókártya vezérlőnél a memóriakiosztást felesleges, jobb ha automatán hagyod.

Egy jól tervezett játékprogram pl. tudja, hogy amikor új helyszínt/játékállást... tölt be akkor kevesebb videomemóriára és több rendszer-memóriára van szükség. De a géped nem egy mai játékokra optimalizált erőmű...

2018. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

videokártya cserével tudnád orvosolni legyen több memória

játékok futtatására pl RX 560 4GB videokártya

2018. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolso,,nem jatekra kell ,csak nezegettem aztan lattam h ez van kiirva,es gondoltam rakerdezek itt,hogy mit jelent :D
2018. febr. 11. 15:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!