Netbook vs notebook? Milyet?

Figyelt kérdés

Szeptembertől egyetemre megyek, és szükségem lenne egy ilyesmi készülékre. Szövegszerkesztésre, internetezésre és alkalmankénti HD videóvágásra használnám. Erre még képes a netbook, vagy vegyek inkább notebookot? Ajánljatok légyszi pontos típusokat is, mert egyáltalán nem ismerem őket. Nektek melyik vált be?

Köszi!


2010. jún. 4. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Se az egyik, se a másik nem jó videó vágásra. Hiába akarsz (kapsz) jó hardvereket bele, egy mobilgép nem erre való.

Felforr, leszabályoz stb.

(Megj.: extended hűtéssel SEM tudod a hűtés hatásfokát elégségesre biztosítani, egyszerűen azért, mert iszonyat kicsi a gépben a hely).


Ha erről lemondasz, akkor már csak az a lényeg, hogy mennyire igényled a "nagy" kijelzőt. A netbooknál az a ~10 körüli hüvelyk igen kicsi.

2010. jún. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Apple Macbook pro ajálom!
2010. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: ez nem hangzik valami jól... Asztali gépet nem nagyon szeretnék venni albérletbe, meg egyébként is. De azért köszi :-) Ennek majd még utánajárok, hátha van valami megoldás.


Második: Arról tényleg sok jót hallottam, csak az a gond, hogy nem tudom, mennyire kompatibilis az általam megszokott dolgokkal + ha esetleg valami baja van, akkor hova vigyem. Egyik ismerősömnek van MacBookja, vágott is vele, de a kész videót nem tudta úgy kiírni, hogy az játszható legyen Windows alatt (pedig érettségi feladat volt, szenvedett is szerencsétlen).

Neked olyan van?

2010. jún. 4. 13:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Mac o.p. rendszerhez vannak át konvertáló programok hogy a videó fusson win alatt is gondolom AVI-ba kell!
2010. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, úgy, köszi!

A mac-en kívül még szívesen várok ötleteket!

2010. jún. 4. 22:31
 6/6 anonim válasza:
Nekem most egy netbookom van, és tényleg szuper jó, hogy nagyon könnyű (kb. 1 kg), és sokáig bírja az aksija a notebookokhoz képest, de én tényleg inkább csak második gépnek ajánlanám. Látom, neked is az egyetemre kell, én is ehhez használom, és hát nem kellemes ilyen kis képernyőn több tíz oldalas cikkeket olvasni vagy éppen írni. Szóval én tényleg csak második gépnek ajánlom, szerintem én is fogok most egy notebookot venni. Én most a HP Rossignolt nézegetem, és ennél nagyon pro, hogy van előre feltelepített videóvágó alkalmazás.
2011. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!