Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Bicikliből generátor? Lehetséges?

Bicikliből generátor? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehetséges házilag olyan szerkezetet építeni bicikliből(pl kemping), amit ha tekerek, akkor termeli az áramot?

Az ötlet egy videómegosztó portálon talált videóból jött. Láttam hogy egy személy fogott egy ventilátort, amire csatlakoztatott egy LED-et, és mikor elég erősen felpörgette a ventit, akkor felvillant a LED.

Nem a világot akarnám megváltani vele, de mondjuk egy 40w körüli izzó működtetésére, vagy esetleg telefon akkumulátor töltésére használnám. De ha van mód arra, hogy a generált áramot valahogy eltároljam, az is jó lenne. Itt mondjuk példának a szünetmentes tápegységet hoznám fel. Gondolom ez is valamiféle akkumulátorral működik, de én teljesítmény miatt hoztam fel.

Le tudnátok írni, hogy mi szükséges egy ilyen szerkezet megépítéséhez? És hogy körülbelül hogy kell összerakni, tehát mit-hova, illetve körülbelüli árat és kérnék, ha lehet. Tudom, hogy boltja válogatja, nem is pontosat kérek, csak úgy kb. mennyi lehet?

Köszönöm előre is a válaszokat!

(nem tanultam elektronikát, vagy ilyesmit, tehát ha esetleg rossz kifejezéseket használ(tam/ok), akkor bocsánat!)


2017. aug. 1. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Kerékpárdinamóról még komolyan nem hallottál?


"mi szükséges egy ilyen szerkezet megépítéséhez?"


Bemész a boltba, és kérsz egy dinamót. Felszereled a bringára, és kész.


Komolyan ezzel akarsz áramot termelni otthon, amikor ilyen értékű áram fillérekért kijön a konnektorból?

2017. aug. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hallottam már róla, használtam is, de őszintén szólva arra épp nem gondoltam :'D

Egyébként edzésen lenne a hangsúly. Bár azt nem említettem, de edzés miatt lenne kialakítva egy bicikli úgy, hogy azt, mint egy szobabicikli, lehessen használni. Az hogy közben meg fel tudok tölteni vele valamit, az még jobb.

És ha nagyobb teljesítményt szeretnék? Mit kéne használnom? Mert most gyorsan google-ztam egy kicsit, de amit találtam, az 3W teljesítményű, és 6v feszültségű.

2017. aug. 1. 00:54
 3/5 anonim ***** válasza:
A feszültsége tökéletes mert mondjuk egy telefon 2.4 n vagy 5.25 v vesz fel áramot..
2017. aug. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kerékpárbolt helyett autós boltba menj be és vegyél 1 generátort.

Ha azt meg birod hajtani meglesz az edzés is meg az energia is :)

2017. aug. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt azért vedd számításba, hogy tartósan 200W körül tekerni már meglehetősen fárasztó. Kevesebbet nem érdemes "termelni", a generátor nem 100% hatásfoka miatt így is lesz belőle max. 150W. Ezzel a munkával egy autóakkut 4 órai munkával tudsz feltölteni (megtermelve kb. 22 Ft értékű elektromos energiát)
2017. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!