Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Makró vagy tele objektívet...

Makró vagy tele objektívet vegyek a Nikon D90-emhez?

Figyelt kérdés

18-200 mm-es Nikon obi van hozzá, szeretnék egy célobjektívot, melyik ad többet az adott cél eléréséhez ennél az objektívnél?

Értsd: a makróvan jobban tudok makrózni vagy a telével messzebb látok, madarak, állatok fozózásához stb.

Amatőr hobbifotós vagyok!

Köszi!


2010. máj. 19. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Makró:)
2010. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Indoklást is írj, kérlek! :)
2010. máj. 19. 18:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Tele :)
2010. máj. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Makrozni akarsz, vagy telézni? Mit akarsz fényképezni? Egyébként a 18-200 teljesen kitolva nem eléggé tele? nekem a 70-200 tökéletes szokott lenni.

Egy 100 milis, 2.8-as makrót vennék a helyedbe ennyi infó alapján, az portré obinak is király.

2010. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindkettő érdekel, ezért kérdeztem, hogy ezen objektív mellé melyik lenne jobb. De szerintem is a makró lesz. Nikon 105 mm-es. A Sigmák amúgy milyenek? Csak mert az ára fele a Nikonnak.
2010. máj. 19. 23:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyiket melyikkel hasonlítod össze. Egyébként ha makro objektívet akarsz, nézd meg még a Tamront is. A Nikon/Sigma 105 és a Tamron közti különbségek kábé az alábbiak:


Sigma: nagyon szép, éles kép, jó mélységélesség. Az autofokusz viszont nagyon hangos és nem a legjobb.

Tamron: Kicsit gyengébb építés, de jó autofókusz. Viszont fókuszálás közben a tubus több, mint másfélszeresére nőhet.

Nikon: itt is éles kép, masszív felépítés, de nem választható normál üzemmódú fókuszálás (azaz hogy ne keressen közeli fókuszpontot, mai lassítja a dolgot "normál" használat esetén, pl. emberek fotózásánál). Van benne stabilizátor, de csodát ne várj tőle. Összességében kissé drága.


Szerintem az első kettőről nézz tesztképeket és valamelyik teljesen jó lesz (és árban is sokkal józanabb).

2010. máj. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Üdv! Én nem vagyok jártas a fényképezésben, nekem csak egy szar kompaktom van.


De szerintem makrót vegyél, mert ami most van rajta objektív, azzal nem igazán lehet makrózni.


És mert olcsóbb, és ettől nagyobb gyujtótávolságú objektív már fölösleges. Úgysem azon múlil. Ha pl zoomolsz, akkor már elég nagy lesz a nagyítás. Viszont akkor már csak állványról tudsz fotózni, mert óhatatlanul is remeg a kezed. És szerintem természetbe nem fogsz kivinni állványt.

2010. máj. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is makrót vennék! Előttem szólónak: Az állvány az olyan alap dolog mint a memória kártya! Sehova nem megyek nélküle!
2012. febr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lol! És milyen állványod van, amit ilyen könnyedén tudsz cipelni? Még a karbonvázas 055CXPRO3 állványom is 3 kiló fejjel együtt, eszembe nem jutna mindenhova magammal vinni...
2012. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!