Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lapos tv-n nincs hangkimenet....

Immi64 kérdése:

Lapos tv-n nincs hangkimenet. Csak 2 db HDMI csati. Tudnak ezek kifelé hangot valamilyen eszközzel? Erősítőre kéne a TV műsor hangja.

Figyelt kérdés

2016. okt. 18. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A High Definition Multimedia Interface (HDMI) egy korszerű csatlakozófelület tömörítetlen audio-video adatfolyamok átvitelére.

Ha nem értenéd az kimenet is egyben nem csak bemenet. Azt kell összedugni az erősítővel, de amúgy oalyen tvt még nem láttam aminek nincs egyéb csatlakozója. Mi a pontos márkája, típusa, verziószáma?

Amúgy lehet kapni átalakítókat.

2016. okt. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi. Természetesen több fajta csatija van, de mind bemenet.(RCA stb.) Egyedül a HDMI-ben reménykedtem, hogy kifelé is tud "valamit". Innen már megoldom, pl: egy HDMI to RCA átalakítóval. Üdv.
2016. okt. 18. 21:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Kellene legyen optikai audio kimenete is.
2016. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha van HDMI ARC, akkor azon jöhet ki hang. Egy olcsó HDMI audio de-embedder azt nem fejti ki. Talán ez igen, de jobban utána kell olvasni: [link]
2016. okt. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem. Hétvégén megnézetem a pontos típusát. A kollégám tévéje. Ha van rajta optikai csati, akkor az kimenet és bemenet is???
2016. okt. 19. 22:04
 6/13 anonim ***** válasza:
Az optikai biztos kimenet. Tképpen minden mai tévében benne van, elég fura lenne ha pont a tieden hiányozna.
2016. okt. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Küldöm a tv hátsó részének linkjét.


[link]


Ahogy látod, optikai nincs és a HDMI csatik mellé ooda van nyomtatva, hogy HDMI IN.


A pontos típus: LG 42cs460-za.beeyljp

Serial num:210maua43854


Köszi...

2016. okt. 20. 18:16
 8/13 A kérdező kommentje:

Közben sikerült a kolléga által küldött fotót feltenni:

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2016. okt. 20. 20:06
 9/13 anonim ***** válasza:
Az ott SCART ? Mert akkor bingó, azon van audio kimenet.
2016. okt. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen Scart. Felette a felirat: AV1 IN. Ez volt az első, ahonnan hangot akartam lopni. De nem jött...

Ma délelőtt a HDMI csatikra rádugtunk egy HDMI bemenetű projektort, amelynek van hangszórója is. Nem tudom, írjam-e az eredményt. Se kép se hang. Ez van. Minden választ köszi.

2016. okt. 21. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!