Vettem egy nvidia grafikus kártyát 2gb os de kb 768mb erősségű ez miért van?

Figyelt kérdés

Grafikus kártya: nvidia geforce gt 430 2gb dx11 128bit

azért vettem mert volt előtte egy 1gb-os geforce 9800gt 128bit dx10-es vga-m és ez elvitte a far cry 3-at ultran max felbontáson 1280*1024 30fps-el.

Míg a másik uj grafikus kártyám ami 2 gb-os az csak 30 fps el vitte max felbontáson low beállításokon. Meg természetesen a többi játékot is fele annyira vitte mint az előző!!


Ez miért lehet hogy egy 2gb-s vga gyengébb mint egy 1gb-os???

eddig 3gb ramom volt nem rég vettem +4gb meg 1gb kivettem az alaplapombol mivel nem fér bele (2 ram slot van benne) és most így 6gb ramom van így se megy sokkal jobban csak a rendszer lett gyorsabb.


Hallottam olyat is hogy azért lehetséges hogy gyengén működik a grafikus kártyám mert a bios nem ismeri fel.

Ez lehetséges??


A Válaszokat Előre is Köszönöm!:)



2016. szept. 16. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Beleestél a klasszikus csapdába, azt hitted, a videokártyáknál a memória mérete számít. Valamennyit számít persze, de nem az a lényeg. Kb. olyan ez, mint autóknál a csomagtartó mérete. Persze jó, ha szép nagy, de megette a fene, ha egy Trabant kombi csomagtartója az. Kártyánál is inkább a GPU típusa, ami számít. A GT 430 egy hulladék, nem játékra szánták. GTS 450 az, amit már játékra használhatónak lehetne nevezni. Vagy mondjuk egy HD 5570. Ha nVidia kártyát veszel, olyat vegyél, ami legalább 50-re végződik. :)
2016. szept. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szántóvető ***** válasza:
Beleestél a klasszikus csapdába, azt hitted először vásárolni kell és azután kérdezni.gyengébbre cserélted a kártyádat az a baj.
2016. szept. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt en is eszrevettem hogy gyengebb lett de minek irjak ra ha nem olyan eros? Az nvidia geforce 980fx 2gb az mar olyan eros lehet mint amit irnak rajta?? Mert akkor olyan lenne a kovetkezo grafikus kartyam lattan olyat is hogy fullon viszi a far cry 4et!
2016. szept. 17. 09:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!