Összetapadt szalagú VSH kazettára van megoldás?

Figyelt kérdés
Digitalizáli szeretnék egy régi kazettát, de az a baj, hogy nagyon régen volt utoljára lejátszva, és egyelőre nem viszi a gép, mert vélhetően össze vannak tapadva a szalagok. Az lenne a kérdésem, hogy szabad e erőltetni gépi, vagy akár kézi tekeréssel? Szépen szétvállnak majd a szalagok, vagy olyanok, mint az elrevült gumi, és csak szakadni, meg foszladozni fognak?

2016. szept. 6. 15:18
 1/2 spectator ***** válasza:
A választ én sem tudom, de tippet igen: a MANDA (Magyar Nemzeti Digitális Alapítvány) nyilván archívál ilyen szalagokat, talán elárulják, hogyan.
2016. szept. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Zzzoli ***** válasza:

a kazettát szedd szét, vedd ki a két orsót, szabadítsd ki az összegubancolódott szalagot, ha ez egy rövid darab és nem nagyon fogdostad össze és sikerül kitekerni, akkor óvatosan csévéld fel, majd rakd össze. Ha hosszú ez a rész esetleg elszakad, akkor a rossz részt vágd ki, majd belső oldalról, rés nélkül ragaszd össze a szalagot, aztán ismét felcsévélés, majd összerakás.

Én mindig így csináltam valamikor.

Azért tisztítókazettád, vagy etanolod legyen otthon, ha fejet kellene tisztítani utána.

2016. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!