A Pc-m mostanában nagyon lasúlett ujra tettem az op rendszert, Vincseszteröl töröltem mindent, optimalizáltam, virusirtot is többször futtatam de nem igazán segitet egyik sem használt. mi lehet a probléma?
Nehogy leird milyen processzor, alaplap, memoria van benne.
Amugy lehet defektes a HDD (wincseszter) is, ha bad szektoros akkor lehet lassitja az operacios rendszert.
Lorand: iszonyú hibásan írsz. Ügyelhetnél erre is...
Amiket itt felsoroltál az mind csak látszat tevékenység. Pl a sima törlés az nem is törlés, inkább csak a kosz betakarása. Az, hogy optimalizáltál, azt nem is tudom hova tenni. A vírusirtók java része maga is vírus. V alójában ezzel még senki sem talált vírust. Most akkor mit is csináltál, mivel?
Ha régi a háttértárad lehetséges, hogy hibás. Attól lassulhat a gép. A memória is lehet hibás. Memóriatesztet kéne futtatni. Ha bármelyik alkatrészed régi, az is okozhatja a lassulást.
De az is lehet, hogy mégsem törölted teljesen az a HDD-t, ez nem derül ki abból amit írtál. Formáztad, vagy hogy érted? Újratelepítésnél a particionálós résznél kell törölni minden partíciót és formázni. Ha ezt kihagytad, akkor nem oldottál meg semmit az újratelepítéssel.
A vírusirtókról meg annyit, hogy nem mindegy, hogy milyet használsz. Kaspersky, ESET smart security (v nod32) ezek egész jók, álltalában az ismertek (és nem ingyenesek) jók. Pl a MacAffee-t én nem nagyon használnám. Nem azért, mert vírusos, hanem mert nem elég hatékony. A vírusirtó mellett én havi egyszer egy malwarebytes-ot is szoktam futtatni, sok mindent kiszűr az is.
Ha ez a lassulás hirtelen jött, akkor valószínűleg egy alkatrész tönkrement, ennyiből nehéz megállapítani, hogy melyik. Vagy pedig egy vírus nyírta ki. Ha lassan, fokozatosan hibásodott meg, akkor valószínűleg régiek az alkatrészek. Így látatlanban és ennyi infóval ennyit tudok csak mondani, remélem írtam valami hasznosat :)
Processzor:
Gyártó: AuthenticAMD
Aljzat betűjele: P0
Tipusa: Central Processor
Család: AMD A-Series Processor
Verzió: AMD A4-5300 APU with Radeon HD Graphics
Processzor: AMD64 Family 21 model 16 Stepping 1
Maximális-aktuális processzor sebessége: 3400 MHZ
L2 gyorsitótár mérete: 1,00 MB
Aktiv Szálak száma: 2
Magok száma: 2
Átlághőmérséklet: 126 F
Alaplap:
Gyártó: MSI
Termék: FM2-A55M-E33(MS-7721)
Verzió: 2.0
Kártya tipusa: 0A Motherboard
BIOS:
Verzió: American Megatrends Inc.
Bios kiadási dátuma: 10/12/2013
Memóriafoglalatok száma: 2
Memoria:
Memóriafoglalat: DIMM1
Kivitel: DIMM
Öszes: 64 bits
Adatszéleség: 64 bits
Méret: 4,00 GB
Memória tipusa: DDR3
Sebesség: 1333 MHZ
Gyártó: A1_Manufacture1
Grafikus kártya:
AMD Radeon HD 7480D
GPU Chip: ATI display adapter(0*9993)
Memória Órajel: 667 MHZ
Memoria: 768,0 MB
Név: S22B150
Hőmérséklet: 90 F
Merevlemez:
WDC WD50 00AAKX-08U6AA0 SATA Disk Device
Vezérlőprogram verzioja: 19,0
Méret: 465,8 GB
Hőmérséklet: 100 F
Cilinderek: 60801
Sáv/cilinder: 255
Szektor/sáv: 63
Bájt/szektor: 512
Adathordozó Tipusa: Fixed Hard Disk
Partició száma: 2.
Enél pontosabban nem tudom leirni a gépemet.
A tőrténet igen egyszerű évente ujra teszem az OP rendszert előtte a következö parancssoral formatáltam a hardot a CMD-be szokás szerint: Disk Part,List Disk,Select Disc 0,Clean.
Ezután uja raktam az OP rendszert és észre vettem hogy leassab mind amijen ez elöt volt mindent probáltam de semmi sem hozta visza a régi sebességét.
A gépem minden alkatrészét legrégeb 2013 ban gyártoták és pontosan 25 honapal ezelőt vettem.
A virusirtóm: AVG ingyenes változata
optimalizálom: Wise Care 365
A két leggyakoribb lehetőség:
1.: Rossz a HDD, töltsd le a HDD Sentinel-t valahonnan, ha a merevlemez kondíciót 90% alá írja, akkor bátran megérett a cserére
2.: A Windows update bugol a háttérben, feladatkezelőben nézd meg, hogy van-e svchost.exe, ami tartósan 50% fölött eszi a cpu-t (vagy úgy, hogy nyugalmi állapotban 10%-alatt marad-e a cpu használat). Ha ez a baja, akkor Futtatás > services.msc > Windows update: letiltás. Ha ettől megjavult, majd ki kell találni, mitől nem megy normálisan.
(OFF: Ezt mind "látatlanba". )
Ahogy az elottem levok leirtak. Alaovetoen a CPU memoria, stb nem "kopik" nem fog "lassulni". Most a hibakat ne soroljuk ide.
Bar a Windows en ugy erzem mindig lassul idovel.
Egyedul a HDD es SSD olyan, amin ha hiba keletkezik, bar tovabb mukodik de a hiba (ha olyan helyen van) lassithatja az oprendszert.
Vagy ami lehet, hogy a hatterben:
1. Beszivtal egy rosszibdulatu szoftvert
2. Telepitettel valamit ami megkavarta a Windowst
3. Kaptal egy frissitest ami neked nem jo
Probalj egy tiszta Windows telepitest. De nem ratelepitest! Hanem a rendszer particio teljes torkesevel a nullarol! Ellote mentsd ami kell meg!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!