Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem tudom az internetes...

Bagoly Anabella kérdése:

Miért nem tudom az internetes felületeket használni a táblagépemen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy vonino sirius evo QS táblagépem van. Amikor nem csatlakozok Wifihez akkor teljesen rendben működik, amikor azonban netezni szeretnék, folyton olyan kiírásokba botlok, hogy "...nem válaszol"..meg hasonlók...Volt már nektek hasonló tapasztalatotok? Esetleg tudjátok ez miért van? A tabletet karácsonyra kaptam.

2016. júl. 9. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs wifi jel akkor nincs kapcsolat sem.


Nekem itt azt írja, hogy nincs is benne modem. Úgy nehéz lesz.

Máshol meg azt írják van benne beépített wifi. Nézz utána pontosan!


Ha nincs benne akkor kell bele USB-n keresztüli modem,

ha van benne akkor meg jel kell neki a közelből routeren át... gondolom olyanod van, hogy internet, és wi-fi-s router...

2016. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze van routerem :) A tableten lehet netezni...ez alatt azt értem, hogy "fizikailag" az internet megy rajta (wifi), csak amikor alap oldalakra szeretnék bejelentkezni, mint például a Facebook, akkor ez a folyamat olyan 20-25 percig tart..többször is előugrik egy ablak azzal a szöveggel, hogy pl. :"A Chrome nem válaszol" és akkor arra kell várakozni..vagy bezárni az egész ablakot. Online filmet is nézhetek rajta, csak amíg odáig eljutok, hogy a videó elinduljon, az megint 10-15 perc, mivel vagy csak tölti, vagy várakoztat :)

Köszönöm szépen a választ, ebben az esetben esetleg tudnál segíteni?

2016. júl. 11. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor tehát megy, csak lassú.


A net sebesség nem lehet probléma, hiszen nálam is alapon van 10/2 és mégis hasít. Mondjuk online film az nem, de az nem gép probléma, hanem szerver gond. A youtube és az inda... ezeknek hasítaniuk kell, itt ugyanis normális szerver van a szolgáltatás mögött, nem valami falusi dohos pincébe dugott NAS.

Azonban a netnek akkor is mennie kell, mert az nagyon kevés adattal dolgozik.


Két variánsa van a lassú netnek.


Az egyik a gépben lévő memória kevés, és nagyon tele van, ez okozhat lassulást.

A másik, a WIFI jel gyenge, vagy lassú. Olcsó 150-es routernél előfordul.


Meg kell nézni máshol, ahol erős a router, 300 Mbps-os a jel, és nincs korlátozva sem...

Ha máshol jó akkor vagy korlátozva van a router WIFI-je, vagy gyenge a router.

Előbbi beállítással, utóbbi vásárlással oldható meg.


Ha a gép a gyenge, a memória miatt, akkor ideje, törölni pár felesleges alkalmazást, vagy venni bele egy plusz memóriát és arra irányítani a mentéseket, és a programokat, vagy másik, kevésbé zabálós böngészőt kell letölteni, és használni vele. (Helyette, tehát töröl...)

Operát pl. érdemes próbálni.

2016. júl. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, ezek után akkor intézkedek! További szép napot kívánok! Mégegyszer,köszönöm :)
2016. júl. 17. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!