Miért kezd ilyen csíkos vízszintes elmosódás lenni a CRT TV-nél?
A CRT televíziókat is érdemes javíttatni. Olcsóban javítják mint a "lapos izéket". és minőséileg jobbak mint a laposak.
A régebbi CRT - tévéknél még odafigyeltek a minőségre és tartóságra a laposakat már csak darabszámra és nem minőségre gyártják.
Van egy régi színes videoton tévénk amely mai napig működőképes - KB-5- szőr volt javítva. az új lapost ami 5 éves már kétszer javították.
A rokonságunkban van egy műszerész akinek saját szervize van. Már legalább 25 éve javít tévéket. Elmondta, hogy régebben is előfordult az, hogy egy új 1-5 éves tévé elromlott de az, hogy szinte tömegével javítsák az új tévéket még nem volt csak amióta a laposok megjelentek.
A rokonnak van egy tomhson tévéje ami legalább 25 éves de nem cserélné le egy laposra.
"A nagy kontrasztnál ugye egyik pillanatban "sziklákat cipel", aztán "köveket pakol". A hirtelen váltás nagy teher még az elektronikának is."
OK, fogalmad sincs a TV-k működéséről, de nem gond, csak nem kellene kitalálni butaságokat és úgy csinálni, mintha értenél hozzá.
Szervizemben néhány évtized alatt sok TV-vel találkoztam, a kérdésben felvetett probléma, vékony vonalak stb., a katódok emissziócsökkenésére utal, vagy érthetőbben elöregedett már a képcső.
Ilyen esetben pedig nem gazdaságos a javítás.
A segédrácsfeszültség korrigálásával a képcső munkapontján lehet még esetleg állítani, itt jön "képbe" a rutin és tapasztalat, hogy mit lehetséges még kihozni belőle, de csodát nem általában.
Amikor már úgyis mindegy a képcsőnek, lehet növelni a fűtőáramot, az is segít valamennyit az emisszióképességen.
Hogy egyéb trükkökről ne beszéljek, amibe ma már úgyis kár időt és fáradozást fektetni.
Vagy lehetséges még egyéb áramköri hiba is, de azt sem részletezném most.
De bírom az ilyet, amikor felhoztok egy régi kérdést, ami valószínűleg senkit nem érdekel már, a kérdezőt sem:
2016
Aláírtok valami butaságot, ami egy valódi szakembert irritál. Igen, hagyhatnám szó nélkül, de azt sem akarom, mert egyszerűen zavaró.
Tehát gyakorlatilag csak arra volt jó az írásod, hogy engem feleslegesen fárassz, értelme amúgy nulla.
Nem is először tapasztalom, ha te ugyanaz vagy, leszokhatnál már erről...
Nézd meg mindig a kérdés dátumát!
"leesik a feszültség"
Laikus kitaláció, semmiféle feszültség nem esik le.
A katódok felülete oxidálódik, amortizálódik, szigetelődik, ezért az elektronágyúnak is nevezett katód nem képes már annyi elektront emittálni, hogy létrejöjjön a szükséges katódáram, ami a foszfort gerjeszti.
Mivel a képcső munkapontja emiatt eltolódik, egyik mellékhatás a sorvisszafutási vékony vonalak megjelenése, ami egyébként is mindig ott van, csak normális üzemállapotnál eltűnik a fekete alatti szinten.
Amellett csökken a kontraszt, homályosabb is lehet a kép, valamint elszíneződés jelentkezhet az RGB katódok nem egyforma lepusztulása miatt.
Vonalakat viszont okozhatnak egyéb alkatrészhibák is.
Előfordulhat még a segédrács zárlata, akár a fókuszelektródához képest, ami az élessége és munkapontot teljesen agyonvágja.
Gyakori még a fűtőszálszakadás, amikor valamelyik szín megy el, esetleg fűtőszál-katód zárlat, ami katódfeszültséget lehúzva maximális világításra kapcsolja az adott színt.
Ti direkt szívattok engem? Dobjatok be még ostobaságokat, hogy más dolgozzon a cáfolaton!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!