Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digitális kábel tv 2 helyre...

Digitális kábel tv 2 helyre van osztva egy erősítős osztóval, a tápfeladós ágon miért akadozik a kép?

Figyelt kérdés

2016. márc. 25. 20:25
 1/4 Zzzoli ***** válasza:

Ha a bejövő jeled jó, akkor nem kell az erősítő bele, főleg ha 2 helyre osztod.

Nekem a lakásban 4 felé van osztva, plusz a modem leválasztója, de mégis minden tévén 90-95% a jelerősség.

Jó minőségű legyen a kábelezés és a csatlakozások és jó minőségű passzív osztó.

Ha mégis erősítőt akarsz bele, akkor a 10 ezres kategóriából nézzél egyet.

2016. márc. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Átmenetileg úgy csináltam meg, hogy külön kábelen vezetem fel a tápáramot, így 88-95% a jelerősség ezzel minden csatorna tökéletes, de nem maradhat a sok kábel.

Most arra gondolok, hogy a tápfeladó nem tud megfelelően tiszta egyenáramot biztosítani az erősítőnek és az zavarja a jeleket.

Azon tanakodom most egy másik tápfeladó vagy egy nagyobb erősítésű erősítő az megoldaná a problémámat?

2016. ápr. 26. 22:11
 3/4 Zzzoli ***** válasza:

Az egyenáram ha nem elég szűrt, akkor sem olyan magasfrekis zavarok vannak rajta, hogy bezavarják a tv vételt. Lehet a tápon keresztül söntölődik valamennyi a jeledből.

Mindenképpen kell az erősítő, anélkül gyenge?

Vannak jó erősítők külső 230-as táppal, de azok 10 körül vannak.

Ha van egy kábeltévés haverod az ad egyet.

2016. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valójában erősítő nélkül is működik minden, de csak egy tv-re kötve, ha már elosztót teszek akkor erősíteni kell a jeleket. Talán ha a szolgáltatónak jelezném, hogy egy kicsit erősebb jeleket küldjön az is megoldás lenne és erősítés nélkül lehetne osztani a jeleket, de az is lehet, hogy kijönnek megmérik a jeleket és azt mondja ez jó és valóban jó, az meg az én gondom, hogy 2 tv-re akarom kötni a kábelt.
2016. ápr. 28. 19:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!