Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Windows 10, realtek hálózat...

Windows 10, realtek hálózat kártya, nincs ethernet kapcsolat?

Figyelt kérdés

Realtek RTL8139/810x fanuky FAst Ethernet NIC 2 hálozat kártya, amit meg is talál a gép márt látom a device managerbe, de hiába dugom be a kábelt nincs semilyen kapcsolat, azt írja h a kábel nincs bedugva... drivert próbáltam letörölni, visszarakni, letöltöttem a legfrissebbet a realtek oldalról, de semmi.


Amúgy ha bedugom a kábelt akkor nem világít, próbáltam 2 külömböző pci portban is, és 2 azonos realtek hálózat kártyával, de semmi.. a kártyát felismeri de mégsincs kapcsolat. Hogyan oldahatnám meg?


(windows 10)



2016. febr. 4. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is kipróbálod másik UTP kábellel, na meg megnézed hogy a modemből nem húzódott e ki a másik fele. Egy normális alaplapon pedig alapból van lan, a kártyákat nem tartom megbízhatónak minden konfignál.
2016. febr. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a kábellel semmi baj nem lehet, mert a másik gépemen megy ugyan azzal a kébellal, és azért van külön hálózatkártya mert az alaplapon ki van égve, előtte win 7 volt a gépen és azzal működött, csak most hogy felraktam a 10-et, nem megy, szóval vmi más lehet a baj...
2016. febr. 5. 01:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem Win7-tel játszotta el ugyanezt a Microsoft! Úgy frissitette a háttérben a Windows Defendert, hogy nem tudtam róla és kikapcsoltam. Egyszerűen kinyírta a hálózati adapert, se kábellel, se wifivel nem ment a net. Drivert sem lehetett frissiteni. Rendszergazda barátomnak több órai munkával sikerült legalább a kábeleset kijavítani, a wifi nem fogadja el a saját jelszavamat. Mivel sikerült? Javító telepítéssel, a teljes Visual Studió cseréjével.

Egyszóval a Microsoft okozza.

2016. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Windows 10: beletöröl a beállításokba. Egyik havernak minden frissitésnél kinyírja a hangkártya driverét. Ami neki nem kell, vagy gondja lenne vele, azt kinyírja.
2016. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el, anyázás Redmond felé igencsak indokolt. Nem vagy egyedül a gondoddal.

Én is belefutottam ebbe, most le van tiltva a Windows Update-ban az automatikus frissités és az ajánlott is (kivettem a pipát), mert velem ne szórakozzon a Micro@ss! Ne töltögessen le az én számlámra Windows10-et, az engedélyem nélkül és ne lője ki ennek érdekében a drivereket.

[link]

2016. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nos átraktam a modemben a kábelt a másik portba, ami megoldotta a problémát... hihetetlen hogy erre nem gondoltam, és sehol máshol sem írták... persze azt vagy 1 millió oldalon olvastam hogy próbáljam meg másik kábellal -_-
2016. febr. 5. 17:32
 7/7 Laci374 válasza:
Ez a megoldás nekem is működött. Ezek a Windows 10 frissítések mindig valami hibát okoznak
2020. aug. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!