Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Samsung GT-N8000 tablet hard...

Samsung GT-N8000 tablet hard reset után is vírusos, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy nagy segítségre lenne szükségem. Van egy lassan 3 éves Samsung GT-n8000 tabletem. Tökéletesen működött eddig, főleg a fiaim használták játékra. Nemrég szóltak, hogy folyamatosan újraindul a tablet. Nos, találtam jónéhány alkalmazást, ami települt a készülékre, például "hot wallpaper", és számos "felnőtt dolgokat" reklámozó app, felugró ablak,ráadásul letörlés után is maguktól újratelepültek. Csináltam több factory hard reset-et, de érdekes módon utána is megmaradnak, újratelepülnek ezek a vírusok-trójaik. Nem is hittem volna, hogy Androidon is léteznek ennyire agresszív vírusok....Olvastam külföldi fórumokon, hogy a ROM flashelése segítene ezen a problémán, valami Odin programmal. Nem vágom ezeket a linuxos dolgokat, tudnátok segíteni, hogyan fogjak hozzá, úgy hogy ne legyen utána használhatatlan a készülék? Előre is köszi



2016. jan. 23. 11:49
 1/5 |Orfeusz| ***** válasza:

Ha nincs root hozzáférése a vírusoknak, akkor tudomásom szerint lehetetlen, hogy hard reset után újratelepüljenek. Csak a /system partíción lévő appok maradhatnak meg, amibe root hozzáférés nélkül nem tud települni semmi.

Egy ROM flashelés viszont minden bizonnyal megoldja a problémát, akármi is legyen. Itt van egy részletes útmutató: [link]

Esetleg előtte nézd meg, hogy a Play Store-on le vannak-e töltve ezek a bizonyos alkalmazások, valamint hogy SD kártya behelyezése nélkül is visszatelepülnek-e.

2016. jan. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 |Orfeusz| ***** válasza:
Az újraindulás simán lehet hardver/szoftver hiba is, a telefonok is gyakran szenvednek benne. Azt nem valószínű, hogy egy app okozza.
2016. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én Samsung tabletem is 3 éves, de első perctől rajta van egy ingyenes AVG védelem.

[link]

AVG Android telefonra és tabletre

Védje meg mobil készülékeit az AVG-vel!

Válassza az INGYENES vagy bővített funkcionalitású kereskedelmi változatot.

vírusvédelem

sms spam védelem

elveszett készülék keresése

és sok minden más...

Töltse le most!

2016. jan. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

NE a Google Playről töltsd le! Azok között van fertzőzött is, hanem a gyártó honlapjáról.

AVG, Eset Mobile Security Free bármelyik jó.

Ha nem engedi telepíteni, akkor elviszed a gyártó szervízébe (Budapesten a Váci úton van, a Westenddel szemben van) és lecserélik rajta a szoftvert.

2016. jan. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, Orfeusznak főleg, az Odinnal végrehajtott gyári firmware vissaállítása sikerrel járt. Az agresszív vírus, mint kiderült egy warezről letöltött játék apk. fájlról terjedt el. Remélem többé nem történik ilyen, az AVGt is felraktam... :-)
2016. jan. 23. 18:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!