Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért tervezték úgy a crt...

Miért tervezték úgy a crt tv-ket, hogy minden irányban egy picit szét van húzva a képük?

Figyelt kérdés
Akárhány crt tv fordult már meg a kezem alatt, mindig volt hova összehúzni a képet rajta. Vagy ha ráadtam egy monoszkóp ábrát, annak is van körbe egy fekete-fehér négyzetekkel határolt széle ami gyári beállításokkal nem látható. De ha én megjavítottam egy ilyen tv-t, akkor pontosan a képcső széléig beméreteztem a látható képi tartalmat. Mire jó az a gyártóknak, hogy széjjelebb húzzák a tv képét? Miért nem veszik a fárdtságot és állítják be milliméter pontosan az eltérítést?

2015. dec. 29. 20:23
 1/3 Szirty ***** válasza:

Nem tudom.

Lehet azért, hogy elrejtsék a képméret stabilitás problémáit (az átlagos sugár áramtól függő képméret változást).

:)

2015. dec. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sikerült megtudnod?
2021. máj. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint még nem, ha ki lett emelve a kérdés.
2022. márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!