Milyen fejhallgatót érdemes venni, jobb minőségű zene hallgatásához?
Ennyiből nem lehet eldönteni.
-Milyen zenét halgatsz?
-Milyen hangszínt kedvelsz? Adja vissza 1:1-ben a forrást, basszuson, közepen, magason legyen a hangsúly?
-Neked mi mennyire fontos? Legyen részletgazdag? Kényelmes? Nagy térhangzás? Filmet is néznél rajta? játszol is?
Amit feltettél kérdés kb. olyan hogy "éhes vagyok, mit egyek?". Magyarul tengernyi lehetőség közül számodra egy van ami a legjobb megoldás, viszont így, hogy nem árulsz el semmit nem igazán lehet megmondani melyik az.
Ami biztos: Laptophoz ne vegyél 60-ért fejhallgatót, se erősítőt. Ha egyszer rossz jön ki a gépből, akkor csinálhatsz amit akarsz, a végeredmény úgyse lesz jobb.
Máshogy: A laptopod dolgozza fel a hangot (olvasd: elrontja), ezt lehet erősíteni, de jó úgysem lesz. Inkább vegyél 20-30-ért egy külső hangkártyát (kizárólag 2.0-ás audio terméket, ne valami 7.1-es gamer baromságot) és hozzá 40-ért egy fejhallgatót.
Ha konkrétan leírod, hogy milyen zenét hallgatsz és mit vársz el a fejhallgatótól (pl. "fontos hogy olyan basszusa legyen amitől szilánkosan törik szét a koponyám" vagy "klasszikust hallgatok és nekem nagyon fontos hogy minden hangszer tisztán kivehető legyen, ne folyjon össze"), akkor konkrét terméket is tudok ajánlani.
*Ha egyszer rossz hang jön ki a gépből...
Még egy fontos kérdés: Hordozható kell, hogy legyen? Az M50X összecsukható, ezért jobban befér a laptoptáskába. Vagy kizárólag otthon használnád?
Köszi a választ, igazad van, ezek fontos információk, csak részben elfelejtettem beírni a kérdésbe :)
Szóval ami a zenét illeti, elég vegyes az ízlésem, de elsősorban (gitár alapú) pop/rock/alter/indie/punk, a 60-as évektől mostanáig. Minimális elektronikus zenét hallagatok csak, komolyzenét egyáltalán nem. Nem igazán "basszus orientált" hangzást szeretnék, inkább részletgazdag, telt, valósághű hangzást. Játszani egyáltalán nem játszom, filmet szoktam nézni, de nekem inkább a történet számít és nem a kiváló hang és képminőség, úgyhogy az sem releváns ebből a szempontból. Kizárólag otthon használnám, ha megyek vhova (ritkán van olyan hogy zenét hallgatok olyankor), akkor elég egy szimpla füles is, általában nem tudnék hova tenni egy nagyobb fejhallgatót (sokszor nincs nálam semmilyen táska), és egyébként is félteném.
Amit a laptopról írsz, én is sejtettem hogy probléma lehet, de az adott, nem tudok mit csinálni sajnos. De ha tényleg javítható egy külső hangkártyával, akkor beruháznék egybe, de mondjuk abból sem tudom milyet érdemes :)
Leegyszerűsítve ezek a lépések történnek zenehallgatás közben:
1. A lejátszó dekódolja a fájlt (digitális)
2. Digitális - Analóg átalakítás
3. Erősítés (analóg)
4. Fejhallgató / hangfal (analóg)
Az első teljesen mindegy hangminőség szempontjából, mert a digitális az digitális, vagy lefut, vagy nem. Egy Intel Xenon is ugyanazt fogja csinálni a 12 fizikai magjával mint egy 2 magos laptop, legfeljebb magasabb CPU használat mellett.
A második lépés a DAC (Digital-Analog Converter), mivel egy analóg fejhallgatóba érdekes lenne digitális jelet küldeni (ha már itt tartunk: azért rosszak a Bluetooth fejhallgatók mert a Bluetooth digitális, ezért a fejhallgatóba kell beépíteni egy DAC+AMP chipet, ami plussz költség, viszont rosszabb is, mint egy minőségi asztali "doboz", ezért drágák és gagyik a Bluetooth fejhallgatók). Sok "hozzáértő" azért utálja a digitális audio-eszközöket, mert olyan "digitális" hangjuk van. Ez azért van, mert ezek a "hozzáértő" emberek valami 1 dolláros kínai vackon "fordították le" a digitális jelet analóg jelre, oszt' csodálkoznak, hogy miért van mindig az a "digitális gagyi" feeling, amikor nekik tök zsír erősítőjük van. Ja, hát biztos azért mert a digitális már csak ilyen... Ezért nem erősítőt, hanem DAC + AMP (AMP = erősítő) eszközt kell venni. Ha nagyon nehezen meghajtható fejhallgatóról lenne szó, akkor érdemes lenne külön erősítő. Jelen esetben ez nem érvényes, ezért elég egy tisztességes DAC+AMP olyan ~40 ezerért.
Ha basszusorientált lettél volna, akkor nem ajánlottam volna az AKG K551-t (K550?), ha nagyzenekart hallgatsz, akkor azt, mondtam volna, hogy még ma vedd meg. Ezzel a pop/punk izével kicsit átvágtál, mert ez eléggé határeset. A legjobb az egészben, hogy az AKG-nek van ilyen szokása, hogy félévente kidob valami új terméket, ami kb semmiben nem különbözik az előzőtől, viszont a "régieket" ezután féláron adják. A K551 pl. egy 70 ezer forintos fejhallgató (annyiért is jó vétel) amit jelenleg 40 ezerért árulnak.(elvileg ugyanaz mint a K550, csak rövidebb kábellel, bár én nem próbáltam még a ki a K550-t).K551 (K550?):
Amiben jobb, mint minden 40-70 ezres fejhallgató:
-Részletgazdag (nem az a durva, hogy a hangszereket hallod, hanem az, hogy azt is, hogy hogyan csúszkál a gitáros keze a húrokon, hogyan mozognak a zongora kalapácsai vagy hogy éppen az énekes mikor érinti a szájpadlásához a nyelvét.)
-Térhangzás (talán a legjobb a zárt fejhallgatók között)
-Tiszta és szeparált (nem folyik semmi össze)
-Tiszta magas
Amiben nem a legjobb:
-Ami bemegy, az jön ki, nem szinezi a hangot. Ez nem feltétlenül baj, de lehet hogy neked nem tetszik. Én a többire mondom, hogy öszeturmixolja a hangot, te lehet, hogy erre mondod, hogy száraz, élettelen.
-A basszus erőset üt (nem laptopon) és dinamikus, viszont nem megy nagyon mélyre.
Gitár és női vokál eszméletlenül jó. Alternatíva lehet az AT M50X (amit linkeltél is). Én csak az M50-t hallottam, elvileg az M50X hasonló, csak jobb. Ha több basszus kell és egy kicsit "szórakoztatóbb" hangszín, akkor lehet, ez lenne a jobb vétel.
Az árért verhetetlen, USB-vel (digitális) csatlakozik akármilyen PC-re (nekem a laptop / MAC is PC), átkonvertálja a tiszta digitális jelet analóg jellé, felerősíti és kinyomja a fejhallgatóba jack (analóg) kábelen keresztül:
Bocs a regényért, csak kora reggel semmi kedvem nem volt házit írni ^^ (egyetemista vagyok)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!