Van két régi hangfalam, hogyan tudom használhatóvá tenni őket? (régi drótozás -> jack)

Figyelt kérdés

Egy régi Sony hifiről maradt két hangfalam, és szeretném használhatóvá varázsolni, hogy bármilyen eszközhöz a standard módon egy jackkel hozzá lehessen kötni őket. A két hangfalból fekete-piros színezésű vékony drótok vezetnek ki, és a középrészhez (a már nem használandó hifi) a szokásos fekete-piros fel-le pattintható fül köti hozzá.

Lehetséges olyasmi, hogy bármilyen nagyon olcsó, apró erősítőt beszerzek, amihez hozzáköthető ez a drótozás, és az erősítőből már jack vezet ki? Most csak tippeltem valamit, sajnos nem értek hozzá. Mit ajánlotok? Köszi!


2015. szept. 27. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
az a rugós rögzítő teljesen jó a hangfalak vezetékének, legtöbb erősítön olyan csatlakozó van, miért akarod dugósra csinálni?
2015. szept. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az jó hír, ha a legtöbb erősítőn olyan van :) Nem a rúgós részt szeretném dugósra cserélni, csak meg akartam róla bizonyosodni, hogy az erősítőkbe be lehet e kötni ezt a kábelezést, de akkor ezek szerint igen. Onnantól már csak arra van szükség, hogy az erősítőt magát is hozzá lehessen kötni egy számítógéphez (jack).
2015. szept. 28. 10:51
 3/4 anonim ***** válasza:

a legtöbb erősítőt, hifit ilyennel össze lehet köni a géppel

[link]


de ha mégis valami speciális csatlakozósat veszel akkor majd kiírsz arról másik kérdést.


ez a sony hifid amúgy nem jó vagy nincs is már meg?

2015. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A Sony Hifi teljesen jó, csak az a nagy baj, hogy nem tud független erősítőként működni, azaz nem vesz be külső jelet, pl PC-ről, bárhogyan is alakítanám RCA-val vagy jack-kel a történetet. Ugyanis a CD-nél, kazettánál és rádiónál kifújt a hifi maga.


Szóval vagy be kell szereznem szerintem egy olcsó erősítőt, vagy esetleg át kell buherálnom egy meglévő asztali pc hangszórót, hogy maga a hangszóró részeit átkábelezem a nagy sony hangfalakéra, de a pc hangszóró integrált erősítő része megmarad. Legalábbis azt olvastam, hogy ilyet lehet...

2015. szept. 28. 18:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!