Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Linuxra milyen vírusírtót...

Linuxra milyen vírusírtót érdemes rakni?

Figyelt kérdés
Nem enged a gépemre vírusírtót rakni. Próbálkoztam többféle programmal is, de valamiért nem engedi telepíteni őket. Melyiket próbáljam meg? Mit ajánlotok?

2015. szept. 15. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyet, nem nagyon élnek meg rajta a vírusok, szinte minden művelethez rendszergazda-jelszóra van szükség (sudo).

Közel egy éve használom a rendszert, eddig semmi furcsaságot, lassulást, kéretlen programot nem tapasztaltam rajta.

2015. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert Linuxra nem kell vírusirtó. Minden PC-s vírust WIndows-ra írnak, meg Linuxban sima userként vagy, ritkán vagy rendszergazdaként, nem tudnak bemenni a vírusok.
2015. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig vitákra okot adó kérdés, de gyakorlatilag semmilyent. Tűzfal nem árt. Vírus alig létezik.


Linuxon inkább rootkit védelemről és behatolás védelemről beszélhetünk, ami első körben fejben dől el. A gondolkozást segítik a különböző diagnosztikai/admin szoftverek mint pl.: a lynis, rkhunter vagy a snort. Ezek a döntést és a megfelelő stratégia alkotást segítik. Helyetted nem csinálnak semmit, csak ha mondod nekik. (Tehát nem elegendő telepíteni őket, használni is tudni kell az általuk adott infokat/lehetőségeket)

Természetesen az sem ártalmas a linuxos géped egészsége szempontjából, hogy mennyire frissek a szoftvereid, illetve, hogy az IPtables-t csak dísznek használod-e vagy vannak benne releváns, a hálózatodhoz, futtatott alkalmazásaidhoz és a netezési szokásaidhoz illesztett szabályaid is. Igaz ez minden futtatott alkalmazásodra is. Főleg, ha szerver oldali alkalmazásokat is szeretnél futtatni.

Átlagos linux deszktopon (szerintem) egyenlőre elegendő a frissen tartott progik és néhány jól átgondolt IPtables szabály felvétele. Az előbbi következik a linux rendszerek felépítéséből az utóbbit viszont neked kell hozzátenned. Átlagos használat mellett deszktopon még nem találkoztam linuxos kártevővel mióta linux fut a gépemen (kb 8 éve). Ettől függetlenül, néha futtatok egy rkhuntert vagy lynist, hogy lássam mizujs, hol maradt nyitva egy port vagy maradt-e el egy tesztelésből induló/futó daemon, stb.

2015. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell.


3 éve linuxozok, azóta nem találkoztam vírussal...

2015. szept. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2015. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!