Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangszóró mélynél recseg, kis...

Blazeeee kérdése:

Hangszóró mélynél recseg, kis hangerőn nem, nagyobbnál igen. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Részl: A hangszóró autóban van ( hátsó ), Pioneer TS A2011 ( kerek változat ).

Nem tudom, mennyit rázkódott az autó, 2 hete lett véve.

A rezgő hang helyét elég nehéz megállapítani, a tekercs környékéről jön.

Nem vezeték ér a membránhoz, azt lecsekkoltam.

Erősítő csak a rádióban lévő gyári van.

Tekercshibás lehet? Ha igen azt saját kezűleg lehet javítani, vigyem szervizbe ( $? ) vagy esetleg csere ?

[ Később vennék ládát, 2 ALPINE SWR-12D4 -vel, ehhez milyen erősítőt javasoltok ?]


Előre is köszi a válaszokat, minden jót kívánok :)



2015. szept. 6. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet túl van terhelve a hangszóró, nagyobb a lengőtekercs járata (azt Te nem látod, nem tudod ellenőrizni), így besúrol, verődik. Még nagyban befolyásolja a doboz méret, zártsága, amiben van. Csupaszon (csak példa) töredékét tudja a ráírtnak..

Hibátlan hangszórónál is előfordul, ha többet kérnek tőle, mint amit elvisel...

2015. szept. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy az erősítőd van túl terhelve. Halkan akármekkora hangszórót meg tudok szólaltatni fillérekből, de az csak vajjúdni fog "nagyobb" hangnál. Erősítőt már nem tudok ajánlani, nem foglalkozom olyan szinten evvel.
2015. okt. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!