Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Külső hangosításra milyen...

Huszti Tibor kérdése:

Külső hangosításra milyen erősítő ill. milyen hangfal szettet vegyek? Aktív vagy passzív hangfalak + erősítő? kb 300 ezer ft értékben

Figyelt kérdés

Elgondolásom szerint ezeket néztem

1: RCF ART 312A 2 db

2:INVOTONE DSX 15A 2 db

3. THE BOX PA 502 a 2 db

4:THE BOX PA 252 ECO SZETT / 2 db passzív hangfal+ erősítő /



2015. aug. 22. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha szereted a dB-k/RCF-ek hangját, egyértelműen az a befutó minőségre/tartósságra/megbízhatóságra való tekintettel. A dB és RCF ládáknak van egy sajátos hangzásunk, ami nem mindenkinek jön be. A magas hangok erőteljesen ki vannak emelve, ezért kicsit "műnek" tűnik a hangja, ez elektronikus zenénél pl. előnyt jelent.

Ha viszont jó ár/érték arányú rendszert szeretnél, válaszd e The Box PA302A-t, ennek természetesebb hangja van és iszonyatos hangnyomásra képes. Ez lényegében az 502A kistesója, de könnyebb, egyedül is lehet szállítani. Annyiban különbözik az 502A-tól hogy 15" helyett 12" mély van benne, a nagyobbnak picit több mélye van, de annyival nem, hogy megérje cipelni.

Én a helyedben JBL EON612-t vennék, okostelefonnal bluetoothon keresztül személyre szabhatod az EQ beállításokat. Könnyen szállítható mégis hangos. A három láda közül ennek e legélethűbb a hangja, élőzenéhez, akusztikus hangszerekhez éppúgy megfelel mint konzerv zenéhez. Ja, és hihetetlenül megbízható, jó minőségű, hangú láda.

Azt azért hozzáteszem, célszerű őket állványon használni, az emberek fejmagassága felett egy picivel, hogy messzebbre szóljon. Ezeknek a kis ládáknak ilyenkor bizony el-elfogy a mélyük, de nem érdemes állít módjára ráemelni, célszerű beszerezni hozzájuk egy aktív subot.

300-400ezer kürül egy ütőképes rendszer:

- 2 db THE BOX PA302A (190ezerFt)

- 2 db állvány (15ezerFt)

- 1 db THE BOX TA18 (170ezerFt)

+ kábelek természetesen

2015. aug. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszönöm megtisztelő válaszod.

valószínű akkor az általad ajánlott the box pa 302a lesz. ár érték arányban valóban verhetetlen. halottam egy lakadalomban a kis tesót 20 cm-es méllyel és megdöbbentő hangja volt a picike ládának. énekhang kiváló, magasak kellő képen hangosak kültéri használatra. most látom hogy az 502-nek valóban tetemes a súlya.természetesen állványon szólnának, keverő lenne előttük.még egy ár érték arányban jó vez. nélküli mikrofont is érdekelne ha tudnál ajánlani.köszönöm gyors válaszodat. baráti üdvözlettel:Tibor

2015. aug. 25. 13:32
 3/13 A kérdező kommentje:

voltam hétvégén hangnyomás versenyen ott volt 2 db rcf a rendezvény lebonyolítására és nagyon nagyot szólt a 2 db,kellően hangos volt. kint volt 4 db jbl is mert focipálya átadás volt így ott kihangosítás ment, sajna nem voltam elájulva a 4 db jbl hangfaltól ami ott volt kipakolva. lehet hogy leszól 2 db rcf 4 db jbl-t?

A srácot aki a hangosítást csinálta imerem, falunapokat is szokott hangosítani, full jbl-es cuccai vannak, bár neki több erősítő és passzív hangládák szoktak muzsikálni. Ha ugy tapasztaltad hogy az álltalad említett jbl hangfal jó akkor lehet jobb választás lenne a nagyobbik tesó az EON615, mert árban nem eget verő a különbség és a súlya sem éri el még a 20 kg-ot se. mit szólsz? üdv. Tibi

2015. aug. 25. 13:42
 4/13 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy hangosabbnak hallottad az RCF-et, de ennek elég egyszerű oka van: az RCF és dB ládáknak mint írtam erőteljesen ki van emelve a magasa, ha a JBL-en kiemeled, az is hangos lesz! :-) Én azért nem szeretem ezt a fajta hangzást, mert nagyon mű, JBL-nek viszont sokkal természetesebb, zeneibb hangja van. Ha van keret az EON-ra szerintem azt vedd, hangzást úgy állítod be ahogyan szeretnéd, könnyen szállítható, és jóval minőségibb mint a THE BOX.
2015. aug. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdésem lenne Laney AH 115 aktív hangfal milyen lehet ár érték arányban? ára kb. 87 ezer ft
2015. aug. 26. 07:37
 6/13 A kérdező kommentje:
vagy még az általad említett dB opera 515 dx milyen lehet az elfogadható 137 ezer ft-os árával?
2015. aug. 26. 07:42
 7/13 A kérdező kommentje:
vagy esetleg a laney ah115 hangfalpár és egy invotone dsx 18 s kombináció? Ez még a keretbe simán bele férne és a 2 top meg lenne támogatva egy kis méllyel ha éppen szükség van rá, ha nem kell a nagy hangerő akkor pedig elég lenne a laney.
2015. aug. 26. 08:03
 8/13 A kérdező kommentje:
vagy 2 the box 302a + invotone dsx18 s ha szükség van rá? ebben a párosításban? Nem egy falunapot szeretnék hangosítani hanem egy kis ovoda / 20-30 gyerek/ hangosítását szeretném összeállítaniés nem feltétel a legjobb minőség elérése sem. ár érték arányban egy jó összeállítást szeretnék és még keverőre, mikrofonra, kábelekre is szükség van.
2015. aug. 26. 08:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Ilyen no name dolgokat mint Laney, Invotone nem vegyél szerintem. Amire szeretnéd használni bőven elég lesz a két THE BOX PA302A, még sub sem kell, max. rátekersz egy kis mélyet. (De ne sokat! Max. olyan 6dB-t érdemes ezeknél a ládáknál.)
2015. aug. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Illetve ha leírod konkrétan mi a cél, segítek összeállítani valami jó ár/érték arányú, ütőképes szettet, keverővel, mikrofonnal, állványokkal, stb..
2015. aug. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!