Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Jó ez a LED TV? Képes lejátsza...

Jó ez a LED TV? Képes lejátszani ezeket a formátumokat?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy új TV-t, nincs szükségem túl nagyra, csak egy átlagos méretűre, nekem az pont megfelel.


Erre gondoltam:

[link]


Itt azt írják, hogy Beépített HD DVB-T/C (MPEG4, MPEG2) tuner, valamint Támogatott formátumok: DivX, XviD, MP3, JPEG.


Nem igazán értek ehhez, most ez azt jelentené, hogy van benne egy "beépített lejátszó", amivel DVD-lejátszó nélkül lehet nézni a filmeket? Lehet, hogy hülyeségeket írok. Sajnos a DVD lejátszóm nem támogatja az MKV formátumot, ezért is lenne jó, ha letudnám TV-n is játszani az ilyen típusú fájlokat.



2015. aug. 5. 21:17
 1/1 anonim ***** válasza:

A mai tévékben szokott lenni médialejátszó, ami sok formátumot visz. De nyilván mindent azért nem, mert ezer féle van. Mkv-val elég sok baj szokott lenni, de ezt általában lehet kezelni azzal, hogy átteni újra a megfelelő mkv konténerbe vagy esetleg másik konténerbe, pl. mp4-be. Meg persze át is lehet kódolni bármit, végső esetben. Mondjuk nekem egy kicsit akadoznak néha a fullhd filmek, amiket pedig pl. a blu-ray lejátszó normálisan lejátszik. Meg a tévén nem lehet állítani a filmek világosságát, a blu-ray ezt is tudja. Meg az mkv-ból nem tudja kiolvasni a feliratfájlt, csak ha a fájl mellett van és csak az ANSI kódolásúakat jeleníti meg jól, az UTF-8-at nem, bár ezt könnyen meg lehet oldani. Szóval nincs tökéletes lejátszó és nem is a tévékben lévő a legjobb, de azért nem rossz.

Viszont a sencornál nem írtad, hogy tud mkv-t, bár általában le szokták játszani. De mondom, éppenséggel meg lehet kerülni.

Nem árt ha összebarátkozol az mkvmerge-vel ha mkv-kat akarsz nézegetni a lejátszókon.

2015. aug. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!