Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van valamilyen program amivel...

Van valamilyen program amivel meg lehet fordítani a 2 hangfalat?

Figyelt kérdés
a hátam mögött van a hifi, és ha a gépet kapcsolom rá, akkor pont fordítva szól a 2 hanggal, bal oldalamon van a jobbos, jobbon a balos, valamilyen programmal meg lehet cserélni, hogy fordítva szóljanak? vagy hangbeállításokba is lenne ilyen, csak én nem találtam volna?
2010. márc. 7. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
megis milyen hifi? egyben van? csereld meg a piros-fekete jack csatlakozot, vagy forditsd fejre a hifit.
2010. márc. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de nem folyamat a gépról megy, am külön van 2 80wattos hangfal, csak ha nem gépról hallgatom, akkor meg ugy a jó ahogy van.
2010. márc. 7. 20:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen csatlakozod van a PC es az erosito kozott? Ha az egyik vegen 3.5mm Jack a masik vegen pedig RCA, akkor az RCA-aknak csereld fel a helyuket. Vegulis a drot atalakitasaval is meg lehet oldani...
2010. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
én is tudom, ha megfordítom a 2 csatlakozót, akk fordítva jön a hang, de akk ennyi erővel meg is fordíthatnám a 2 hangfalat, de nekem azért kellene program, mert ugy van, hogy a hátam mögött van a hangfal, és ha gépre van kapcsolva, akkor pont nem jó, de ha viszont tv-re rakom, akkor az ott van az állványon, szal, akkor úgy jó a hang, meg ha cd-t hallgatok, akkor is általában ugy vagyok, h szembe vele, szal úgy is jó, egyetlen kivétel a gép, ezért kellene valamilyen PROGRAM amivel átlehet kapcsolni, mert nincs kedvem folyamat kipakolni az egész tv állványt, aminek az aljába van a hifi:D
2010. márc. 9. 20:50
 5/10 anonim ***** válasza:

.



Eddig jó válaszokat kaptál, csak szerintem el kellene őket olvasnod.

Szóval van egy hifid, ami önmagában, és a hozzákapcsolt cuccokkal helyesen működik. És van egy PC, amiből egy kábellel átviszed a hangot az erősítő bemenetére. A Bal bemenetre a PC bal kimenetét, a jobb bemenetre a PC jobb kimenetét. Ez így korrekt, de te azt szeretnéd, a PC csatornái fordított sorrendben szóljanak.

Ebben az esetben csak annyit tegyél, a PC bal kimenetét csatlakoztasd a hifi jobb bementéhez, és a fennmaradó csatlakozót már nem tudod rossz helyre tenni. Ezzel azt éred el:

1. hogy keresztbe fog szólni

2. valószínűleg meg fogsz elégedni az erdménnyel

3. nem fogod mégegyszer leírni nekünk olyanokat, amit rajtad kívül mindenki ért


Ha esetleg csak poénból olyan progira vágysz, ami a csatlakozócsere fáradtságos munkáját leveszi a válladról (egyszer kell megtenned, ügyelve arra, hogy nehogy ugyanúgy tedd vissza ahogy volt), akkor csak írd meg nyugodtan, nem kell fárasztani a segítségedre sietőket.



.

2010. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem fárasztani akarok én senkit, nem vagyok hülye, azt tudom, hogy ha fordítva kötöm be, akkor fordítva fog szólni, de ami kijön jack dugó, amit bedugok gépbe, az nem folyamat gépbe van dugva, csak fel van hozva egy hosszabbítóval a gép hátuljából, és oda szoktam bedugni ha gépre kell, de viszont, ha telefont, vagy tv-t teszem rá, (ugyanarra a csatlakozóra, mert az az egy vonal bemenet van a hifin) akkor már úgy szar lenne, ezért írtam le, gondoltam elég érthetően, de úgy látszik nem sikerült(utolsó válaszolónak)megérteni hogy program kell... elektronikához meg szerintem eléggé értek, mert apám elektrotechnikus, és tanított ezt-azt, sajnos én kerestem progit, csak nem találtam, lehet én vagyok béna, nem tagadom, géphez nem túl sokat értek, de aki ugyanazt tudja elmondani csak mégeccer, h cseréljem meg a kábeleket, az legyenszives kíméljen vele, nekem program kell, mert egyedül géphez szar.
2010. márc. 9. 21:45
 7/10 A kérdező kommentje:
és elnézést a hangvételért, de tényleg, nekem csak egy program kellene, ha tud valaki, akkor pls írja meg:)
2010. márc. 9. 21:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, TE írtad le zavarosan eddig a helyzetet, azért csak te értetted mit akarsz.

Ha eléggé értenél az elektronikához, nem tetted volna fel ezt a triviális kérdést. Nem macerás mindig a PC-ből ki-be húzogatni a jacket? Na de mindegy. Ha annyira értesz tehát az elektronikához, akkor nem lesz gond készíteni egy jackmale-jackfemale hosszabbítót (akár csak 50cm - 1métereset) ami a PC-ből fog jönni, s ahol pl. a jack female-n megfordítopd a két kanálist.

Tehát ha ezek után a TV-t akarod majd hallgatni akkor a hifibe menő 3,5 jacket a tvbe dugod, ha tel´t akkor ugyanazt a telóba, de ha PC-t, akkor hifibe menő 3,5 jacket nem a PC-be, de a PC-ből jövő rövid (forgató) hosszabbítóba dugod. Szerintem jobb mint programmal megoldani, mert ha pl. fejhallgatót akarsz használni akkor megint nem lenne jó a programmal forgatott hangkanális.


Máskülönben üdv a faternak, és hogy vannak még a fiánál alap pótolnivalók.

2010. márc. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

ez most kiverte a biztosítékot. a hangtechnikai eszközök alapvetően normális elhelyezési eseteket feltételeznek. arról nem is hallottam hogy a pc sztereo hang meg egy hifi cd sztereo hang nem ugyanolyan csatornán jön ki. /attól még lehet/ TV? filmnél? DVD? DVD-t hangot hifi AUX-ra rá és kész.


hifire pc+DVD spec kábelt csinálj és kész nekem is így van.

2010. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
milyen programot használsz? zenelejátszókban pluginnal meg lehet fordítani szerintem. külön progi nem hiszem hoyg lenne rá, csak valami dsp-effekt.
2010. márc. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!