Shofia kérdése:

Szerintetek mennyire lenne kirány egy olyan videójáték, ami konkrétan egy szobában zajlik, és a falban vetíti ki a játékot, és konkrétan egy 4D-s játék lenne?

Figyelt kérdés
Nem egy gép segítségével alakízod meg a karaktered, hanem te magad játszol benne a játékban, a padlót úgy lehetne megoldani, mintha tényleg mennél, és akárhova fordulsz, körülvesz téged a játék. Akció játékoknál ez tök király lenne, így (pl:skyrim, assassin's creed fajta játékoknál) tényleg harcolsz, és kardozol. Mondjuk érzékelők segítségével.

2015. júl. 29. 15:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah, és a játékban, ha viharos idő van, akkor esik ránk az eső, fúj ránk a szél, stb.
2015. júl. 29. 17:29
 2/8 Szirty ***** válasza:

Beáznának az alattad lakók. Tocsogna a szőnyeg a vízben.

4D mi? 4 dimenzió?


Sajnos ha szaladni kezdenél nekiszaladnál az egyik falnak néhány lépés után.


Szóval vannak még ezzel az elképzeléssel problémák...

2015. júl. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem értettél meg.
2015. júl. 30. 08:18
 4/8 Drone007 válasza:

Szerintem te nem gondoltad át eléggé, hogy hogyan is szeretnéd a dolgot. A star trek-es holosuitra sajnos még pár évtizedet biztos várni kell, amúgy a virtuális térben már kitalálták:

[link]

2015. júl. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:

"Szerintem nem értettél meg."


Szerintem gondold át jobban (sokkal jobban).


Hogy mit akarsz azt értem. Én arra próbáltam rávilágítani hogy az általad vázolt feltételekkel ez nem érhető el.

Elméletileg az agy stimulálásával lehetne elérni olyat amit szeretnél, de akkor nem kell "holoszoba" csak lefekszel egy alkalmatosságra és minden ingert átvesz egy gép.

Minden érzékszerved irányítja. Szaladsz a lejtőn ezt éled át de valójában a szobában nem szaladsz :)

Na ilyen még nincs. De ha lesz, az komoly problémákat fog szülni.

2015. júl. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nyilván nem csinálja meg az ember olyan helyen ahol nincsenek meg a kellő feltétek! Értem mit mondasz, de ezt már feltalálták, csak nem videójátékban, úgyhogy megoldható lenne, ha van elég pénzed rá! És pont ez a jó benne, hogy nem csak ülsz vagy fekszel, hanem valóban mozogsz, és így fejlesztenéd a képességeidet. Egyébként mint mondtam, a padló úgy lenne megoldva, hogy valóban járjál, de NE menj neki a falnak! Ez lehetséges!
2015. júl. 31. 00:08
 7/8 A kérdező kommentje:
Én csak meg akartam kérdezni, hogy hogy tetszik az ötlet, ki hogy érezné magát ebben.
2015. júl. 31. 00:09
 8/8 Szirty ***** válasza:

"Egyébként mint mondtam, a padló úgy lenne megoldva, hogy valóban járjál, de NE menj neki a falnak! Ez lehetséges!"


Valamilyen szinten megoldható. De még fényévekre van attól hogy úgy érezd hogy valódi. Kb mint a 3D TV.

2015. júl. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!