Zsozso11 kérdése:

Hogyan lehet elosztani az adast (muholdas) belterin, hogy ne ugyanaz az adas menjen?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Szoval ezt a kerdest ugyertem ,hogy peldaul a masik szobaba ne ugyanaz az adas menjen amit en nezek.

Esetleg otletek javaslatok ,hogy milyen eszkozzel lehet ezt a problemat megoldani?


Elore is koszonom :)



2015. júl. 6. 16:43
 1/9 Neuhauser László ***** válasza:
Két beltérivel
2015. júl. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi kimaradt a kerdesbol, hogy anelkul ,hogy ket belteri kellene
2015. júl. 6. 18:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor sehogy.
2015. júl. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szolgáltatótól igényelned kell egy második beltérit, más megoldás nincs
2015. júl. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt a dolgot kerdeztem tolik, de akkor az elofizetest megkell novelni es meg berelni is kell a belterit vagy megvenni egyszerre vagy reszletre .Tudok olyat akinek regebben egy kicsike dobozt tett a szolgaltato be es nem kellett masodik belteri .
2015. júl. 6. 18:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A nélkül nem lehet! :D

A Diginek van olyan 2 tuneres beltérije, ami ezt lehetővé teszi, de 1. már nem forgalmazzák, 2. az a sajátjuk, a saját szolgáltatásukhoz adják. Úgy egyébként meg ilyen boxot én eddig csak a digitől láttam, egy teljesen elhibázott ötlet, tévút volt, ezért sem lehet ilyesmit kapni, s ha lehetne is, akkor is annyi lenne az ára, mint 2 boxnak, te meg gondolom én egyet sem szeretnél venni, ha ilyeneken gondolkodsz. Pedig kénytelen leszel, ha 2 helyen akarsz különböző adást nézni. Ezen felül szükséged lesz még egy twin fejre is, az antennádon a meglévő fejet egy ilyenre kell lecserélned, ennek a fejnek 2 kivezetése van. Továbbá a másik helyiségbe is kábelt kell húzz a fejtől. Ha ez meg van, csak ebben az esetben tudsz különböző csatornákat nézni.

A twin fej azért szükséges, hogy a két helyiségben egymástól függetlenül tudj H és V polarizációs tp-n lévő csatornákat nézni.

Ha józan ésszel végiggondolod, akkor megértheted, hogy 1 tuner egyszerre nem tud 2 különböző csatornát megjeleníteni, fogni, de már abból is gyanús lehetne, hogy mi a frásszal akarod kapcsolni a beltérit a másik helyiségben? A tv távirányítójával?

Szóval na... Nem úszod meg a dolgot 0Ft-ból! Viszont cserébe segíthetsz magadon annyival, hogy nem egy olcsó sz.r beltérit választasz, hanem egy legalább 15e ft körüli-t, pl. amiko boxok egyikét, amivel a későbbiek folyamán akár előfizethetsz UPC Direktre, na ezzel spórolsz, ha többet költesz.

2015. júl. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt hittem egyéni vétel. Ha digis vagy, akkor béreld a boxot. Mit gondolsz, hogy majd teljesen ingyen adnak neked egyet vagy mi? Minden szolgáltató bérbe adja vagy eladja, nekik sem ingyen van. Párszáz forintot szoktak ált. elkérni érte, ezt vállalni kell. Vagy mondom az van, hogy átmész a UPC-hez, s saját boxokat veszel, nem keveset költesz rá, de cserébe olcsóbb a diginél, a tiéd a box s a tiéd is marad, valóban saját csatornalistád lehet, felveheted, megállíthatod, visszapörgetheted az adást, plusz szolgáltatásokat is használhatsz ingyen, boxtól függően youtube-tól kezdve a böngészőig bármit.
2015. júl. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem azt akartam ,hogy mindent ingyen lehessen ,,hogy ingyen adjak meg ilyenek ,kerdezni azert csak szabad ,hiszen ez a oldal lenyege.
2015. júl. 6. 19:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet kérdezni, de ingyen nem tudják adni ill. nem is akarják, az meg egy jó üzleti fogás, hogy a minihez nem adják, ez utóbbit nem tudtam. Amennyiben ingyen lehetne 2. 3. boxot is igényelni, mindenki igényelne, boldog boldogtalan, s a nemfizető réteg is, ezért sem adják ingyen, de úgy gondolom elég vállalható áron lehet 2. boxot bérelni mindegyik szolgáltatónál, csak egyiknél sem lehet a legkisebb csomaghoz. A szerelés, no abban sztem kicsit elvan szállva a digi árban.

Tényleg számolj utána a UPC-nek, mert viszonylag hamar visszahozza az árát, nem véletlenül mondtam. Vedd a jelenlegi havidíjad (ha jól értem digi mini díjcsomagod van, s ha jól emlékszem az 1400Ft). Amennyiben UPC Direkthez mész, akkor havonta 2000Ft-ot fizetnél, ez valóban 600Ft-al több, de mivel nem lehet 2. boxod ezek szerint digi minihez, így vagy maradsz a diginél, s előfizetsz nagyobb csomagra (a mini tudtommal meg is szűnt), 3000Ft-ot kellene havonta fizetned a diginél plusz a szerelés, ami elvileg 3000ft, de tudtommal 8000Ft-ig terjedhet, s a kutya se tudja megmondani náluk, hogy mennyi az annyi, csak a szerelő, egy vicc ez a cég! Ezen felül a UPC-nél a medium csomag (71 csatorna) új előfizetőnek fél évig 990Ft. Ez annyit jelent, hogy az első fél évben 12.000Ft-ot spórolsz, ebből kijön használtan az első box, majd ezt követő 1 évben megspóroltad a 2. box árát is, s a tiéd mindkettő, akár ha váltasz szolgáltatót, akkor valóban pénzzé tehető, van értéke, de jó továbbá egyéni vételre is, akár külföldi csatornák stb. Ha jól választasz használt boxot, akár már az első félévben visszahozhatod mindkettő árát, egy twin fej meg 3000 Ft körül van (pont annyi, mint amennyit buknál a szerelési költségen a diginél), az antenna a tiéd, azt tudtad vagy sem, de szereléskor megvásároltad, csak a boxot kéri vissza a digi. Kábelezés félig megvan, a másik felét kell megoldanod, antenna jó irányba néz, nem kell forgatnod.

Tudom, hogy sokak nem tudnak ebbe befektetni pénzt, de érdemes átgondolni, már rég nem a digi a legolcsóbb szolgáltató.

Boxok iránt érdemes szakmai fórumokban érdeklődni. Segítek a választásban, ha érdekel a dolog.

2015. júl. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!