Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a laptopról? Tudnátok jobbat ajánlani?

Figyelt kérdés

Körülbelül augusztus közepére jön össze 120.000 (plusz apukám kipótolná a hiányzó összeget)forintom,melyet laptop vásárlásra szánnék(maximum 150-160 ezer forintig),mivel a mostanit használtan vettem, és már nálam is szolgált 1,5 évet, eléggé a végét járja.

Édesapám Lenovo mániás,és a "Lenovo z50-75 (80EC004AHV)" névre hallgató gépet ajánlotta.

Tulajdonképpen nem igazán értek a laptopokhoz, de egy ismerősöm a számba rágta, hogy miket vegyek figyelembe..

Szerinte: Ram: minimum 4GB, Processzor 2,2 GHz 2 magnál, négy magnál jobb ha magasabb a GHz. akkumulátor: 4-6-8 cellás, minél több cellás annál jobb.

HDD minimum 500 GB, de inkább 1 terra.

És valami dedikált dolgot is mondott, az mem tudom miaz.

Őszintén szólva, nekem ezek a számok semmit nem mondanak,de nem szeretnék abba a hibába esni, hogy külső alapján választok laptopot,aztán koppanok.

Amire használnám: internetezés, online filmezés,kapcsolattartás,tanulás(word,excel vagy libreoffice) néha egy kis játék. (LOL,GTA,WOW)

Tehát ha a fenti lenovonál tudnátok mondani számomra jobbat,megfelelőbbet,akkor azt szívesen fogadnám.

Illetve a fenti masináról a véleményetek.

Valamint a mediamarktban ez a laptop DOS operációsrendszerű, az lenne a kérdésem, hogy garancia vesztés nélkül újra lehet e telepíteni linuxra vagy Windows 7-re?


2015. júl. 1. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs rajta más, csak Free DOS, az annyit jelent, hogy nincs semmilyen operációs rendszer! Azt telepítesz rá, amit akarsz.

Én is így vettem (94 ezerért), most már másfél éves is elmúlt, nincs semmi gond vele: Lenovo G505. 4 GB memória van benne, ezért 64 bites Windows-t kell rá telepíteni. Kiváló kis gép, most is több órát bír feltöltés nélkül az akkuja. Ezek a Lenovo és Dell laposok az igavonó kategória, munkára készültek, persze játszani is lehet rajta.

2015. júl. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2015. júl. 1. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon jó! Az enyém is AMD procis.
2015. júl. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennyiért négy magos nemhiszem, hogy van. Ajánlom a core i5 processzoros gépeket, lehetőleg ne legyen a processzor típus végén az U betű (pl: i5 4210u), mert ez az energiatakarékosabb verzió (15w), és gyengébb is. Legyen benne minimum 4 gb ram, és jól jön egy 1 TB HDD is.

A videókártya pedig dedikált legyen, és lehetőleg nvidia. Pl 840m, 820m, 740m. Egy 2 gb-os sztem még belefér. Márkában Acer-Asus-Levovo mezőny.

2015. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!