Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » DC töltő helyett micro USB-ről...

DC töltő helyett micro USB-ről töltés? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval, van egy Tabletem, amihez eredetileg DC 5V/2A töltő kéne, de sikeresen tönkrement a töltő, és próbaképp rádugtam a mobilomhoz és egyéb eszközhöz használt micro USB töltőt, és elkezdte a Tablet jelezni ugyanúgy a töltést mint amit a DC-nél is csinált. A kérdésem igazából az lenne hogy ez nem-e teszi tönkre a Tabot.. Mert mivel a Tablet kikapcsolt állapotban is a gyári töltést jelzezte nem tűnt olyan nagy problémának hogy ott töltöttem (nagyjából 3 percig utána kihúztam, biztos ami biztos)De hosszabb távon ez nem teszi tönkre? Olvastam már róla hogy állítólag a gyártótól függ hogy engedélyezi-e a dolgot, de inkább megkérdezem itt.

Köszönöm előre is a válaszokat :)



2015. jún. 30. 17:24
 1/6 dirtboy ***** válasza:

kicsit kusza amit írsz,de ha jól sejtem dc lesz a hálózati adaptered az usb töltő meg a számítógép usb csatlakozóján keresztül való töltést jelentené.

az usb-s maximum 1A lehet,tehát sokkal tovább fog töltődni mint a gyári 2A-es adapterével lenne töltve.

baja egyébként nem lesz semmi.

2015. jún. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Max lassabban tölti,de baja nem lesz tőle
2015. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan úgy értettem hogy a DC bemenet helyett a Tablet micro usb bemenetén át töltöm.
2015. jún. 30. 19:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a kusza írásért, szóval a Tableten több bemenet is van (ez persze nyilvánvaló) és nem a hozzárendelt DC ajzat hanem a micro USB ajzatot használom töltésre.
2015. jún. 30. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Hat nem hinnem hogy baja lesz meg 1 Ampertol. De ott ne probald nagyobbal tolteni mivel az 500mAhoz van csinalva... Mai gepek is mar max 500 mA ad 1 usbjuk. Regieknel meg valtozo volt 600mA meg 300 mA ajanlatos lenne vagy kisebb tolto arammal tolteni vagy sajat toltojevel. Egyebkent meg igaz h lasabban tolt fel de nem nyirja ki az akksit. Pl: 2 Amperral jo ha feltoltod pl osszesen 1000* utana akku kuka vagy 1A-al 2000*. 500mA-al meg 3000*... De amugy nem pont igy vannak. Csak egy pelda volt hogy lassatok. Mielott meg kerdeznetek miert adnak akkor 2A os akksit azert h gyorsan tonkremenjen az akkumlatora.
2015. júl. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Egyebkent ha figyelsz ra hogy max 1 Amperral toltse akkor baja nem lesz. De nem arra valo az.
2015. júl. 1. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!