Tudom, hogy 1000 meg 1000 ilyen kérdés van, de azért én is megkérdeznélek titeket? Egyetemre laptopot szeretnék (tovább lent)

Figyelt kérdés

Olvasgattam már, de őszintén szólva nem vagyok képben ilyen dolgokban. Üzletire gondoltam, használtan, mert max. 170 000-200 000 Ft van rá, és tudom, hogy nem ennyi pénzzel fogom megváltani a világot.

Tehát vmi olyan kéne, ami bírja a strapát (ütődés, folyadék), nem kell hatalmasnak lennie, hiszen állandóan hordanám magammal, olyan 14"-ra gondoltam, megfelelő hűtéssel ami nem égeti le a bőrömet, gyakran futtatok több programot egymással párhuzamosan, matt kijelzővel (bár gondolom ez manapság alap) minél jobb felbontással, nagy betekintési szöggel, ennyi pénzért a lehető legjobb Intel szériával (min.2 magos).

Játék annyira nem fontos, de azért menjen rajta egy-két régebbi klasszikus, 6-9 cellás akksi (de az is jó, ha lehet bővíteni menet közben). Főként Office, internetezés, Skype, filmnézés lenne a fő feladata, valamint legyen elég memóriája rengeteg- főként Office-munkám, képeim, filmek tárolására.

Ha tudtok megbízható helyeket online, vagy üzleteket, ahol érdemes körülnézni használt üzleti laptop után nyugodtan leírhatjátok.

Tudom, hogy az üzletekben ajánlottabb kérdezősködni, de gondoltam előtte jobb kicsit tájékozódni. :)



2015. jún. 22. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:

ASUS Transformer Pad TF 300 T


magyar billentyűzet, ebben, és a lepattintható képernyőben tizenhatóra akkumulátor üzemidő összesen.

Két éve nyaggatom, de még hasít..igaz, csak tíz coll, de kellemes.

én hagyományos egérrel használom.


ASUS-ra keress rá, azóta vannak jobbak is.

2015. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért ez nagyban függ attól, milyen szakra járnál/jársz. Én mérnöknek tanulok, itt kell a teljesítmény a különböző tervező, szimuláló, rajzoló programokhoz, így egy felső-középkategóriás gépet kellett vennem.


Először én is azt hittem, hogy állandóan magammal hordom, ezért kisebb méretűt vettem, de nem így lett, lusta vagyok bevinni, felesleges is, jegyzetelni úgysem jegyzetelek rajta, csak a figyelmet vonja el, esetleg akkor jó, ha van 1-2 órás szüneted előadások között.


Matt kijelző egyáltalán nem alap. Olcsóbb gépek között vadászni kell (szvsz).


Ha például valami bölcsész szakra mész, oda nem fog kelleni erős gép (no offense).


Ami feladatokat írtál, arra ennyi pénzért újonnan is vehetsz jó gépet, és akkor akár 3 éves garancia is lesz rajta.

2015. jún. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat (: Biológia szakra megyek ha felvesznek
2015. jún. 23. 11:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Itt vannak új üzleti gépek, 3 év garanciával, amik kijönnek ennnyiből :)
2015. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!