Milyen zongorát ajánlotok kezdőknek?
Én zongorán tanultam, teljesen fölösleges volt. Elfoglalta a fél lakást, és megutáltak a szomszédok.
Manapság töredék áron kaphatsz rendes (akár használt) szintetizátorokat.
Olyat keress, ami billentős, azaz a hangerő függ attól, milyen dinamikával ütöd le a hangot.
Amíg ki nem derül, hogy benned reinkarnálódott Mozart, ne ess túlzásokba.
Szia!
Digitális zongorát tudom ajánlani, ami nem összekeverendő a szintetizátorral. Utóbbit felejtsd el, ha tanulsz, nem tanít meg a helyes billentésre, pontosabban ellustul, eltunyul tőle a kezed, amire akkor jössz rá, amikor oda kell ülnöd egy valódi zongora elé. Ha megtanultál zongorán játszani, utána válthatsz szintetizátorra (egyéni véleményem).
Kezdéshez tökéletesen megteszi egy 76 billentyűs (a korábbi hozzászólónak megjegyezném, kalapácsmechanikás billentyűnek (Graded Hammer) hívják a "billentős" billentyűzetet) zongora, hogy példát említsek, Yamaha p31, Casio CDP-100, stb. Ezt később, ha a darabok megkívánják lecserélheted egy 88 billentyűs kütyüre, pl. Yamaha P45, Casio CDP-120, Roland Ep-97.
Ezen szerkezeteket megközelítőleg használtan ~80.000, újonnan ~120.000Ft-ért megkapod, és tökéletesen alkalmasak lesznek arra, hogy akár profivá válj, egyáltalán nem kell 500000kiscsillió forintos eszközt vásárolnod. Egy zongoraszéket mindenképpen vegyél hozzá, az ülés, a tartás nagyon fontos, egyrészről egészségügyi szempontból (gerinc), másrészt a zongorához megfelelően kell odaülni ahhoz, hogy szépen tudj játszani rajta.
Üdv
RLEAVE
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!