Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen zongorát ajánlotok...

Milyen zongorát ajánlotok kezdőknek?

Figyelt kérdés
Zongorát fogok kezdeni tanulni, de tanácstalan vagyok, hogy hogyan kezdjem. Először egy magántanárt fogok keresni, és majd az "alapok" megismerése után szeretnék vásárolni egy eszközt itthonra is. Sokan azt mondják, hogy digitális zongora a legjobb, de mások meg azt, hogy egy szintetizátor. Nem akarok rögtön 500 ezreket költeni amikor még egy dallamot sem tudok eljátszani, de majd a későbbiekben készülök komolyabb hangszert vásárolni.. Köszönöm a segítséget!

2015. jún. 5. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha komolyan megakarsz tanulni zongorázni, akkor ne szintetizátort vegyél.
2015. jún. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én zongorán tanultam, teljesen fölösleges volt. Elfoglalta a fél lakást, és megutáltak a szomszédok.


Manapság töredék áron kaphatsz rendes (akár használt) szintetizátorokat.


Olyat keress, ami billentős, azaz a hangerő függ attól, milyen dinamikával ütöd le a hangot.

Amíg ki nem derül, hogy benned reinkarnálódott Mozart, ne ess túlzásokba.

2015. jún. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szia!


Digitális zongorát tudom ajánlani, ami nem összekeverendő a szintetizátorral. Utóbbit felejtsd el, ha tanulsz, nem tanít meg a helyes billentésre, pontosabban ellustul, eltunyul tőle a kezed, amire akkor jössz rá, amikor oda kell ülnöd egy valódi zongora elé. Ha megtanultál zongorán játszani, utána válthatsz szintetizátorra (egyéni véleményem).


Kezdéshez tökéletesen megteszi egy 76 billentyűs (a korábbi hozzászólónak megjegyezném, kalapácsmechanikás billentyűnek (Graded Hammer) hívják a "billentős" billentyűzetet) zongora, hogy példát említsek, Yamaha p31, Casio CDP-100, stb. Ezt később, ha a darabok megkívánják lecserélheted egy 88 billentyűs kütyüre, pl. Yamaha P45, Casio CDP-120, Roland Ep-97.


Ezen szerkezeteket megközelítőleg használtan ~80.000, újonnan ~120.000Ft-ért megkapod, és tökéletesen alkalmasak lesznek arra, hogy akár profivá válj, egyáltalán nem kell 500000kiscsillió forintos eszközt vásárolnod. Egy zongoraszéket mindenképpen vegyél hozzá, az ülés, a tartás nagyon fontos, egyrészről egészségügyi szempontból (gerinc), másrészt a zongorához megfelelően kell odaülni ahhoz, hogy szépen tudj játszani rajta.


Üdv

RLEAVE

2015. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Javítanám magam, sikerült ezen a vágányon nekem is kisiklani, szóval a fent említett kalapácsmechanikás megoldás arra vonatkozik, hogy a billentyűk billentésre hűen utánozzák a hagyományos zongorát, azaz az alacsony tartományon nehezebb, a magas hangok esetében könnyebb a billentyűk leütése. A "billentős" fajtát a gyártók oldalain többnyire Touch Sensitive-nek/Dynamic Touch Sensitivity-nek írják, természetesen mindkét tulajdonság, a kalapácsmechanika és az imént említett dinamikus érintés érzékeny billentyűzet egyaránt elengedhetetlen a tanuláshoz (szerintem).
2015. jún. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél/segítettetek! :)
2015. jún. 21. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!