Miért van az, hogy az mp4 lejátszómon az egyik szám hangosabban szól, míg a másik már halkabban?

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 20:41
 1/8 anonim válasza:
Más a zenék minősége.
2010. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz.Azt hittem hogy mennyi MB!Hogy minél több annál jobb minőség.
2010. febr. 25. 20:50
 3/8 anonim válasza:
Nem csak attól, hanem hogy mennyire hangosra van állítva eredetileg. Hangszerkesztő progival (pl Audacity) te is tudod állítani a hangerősségét és attól még a minősége nem lesz se jobb se rosszabb.
2010. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Lehet hogy csak így csinálták meg és kész.

2. De a legtöbb esetben itt a minőség az "utas".

Vegyünk 2 számot, az egyik 128 a másik 320Kbps-os.

Egyértelmű hogy a 128-as a szarabb minőségű és a legtöbb esetben halkabb is.

2010. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. febr. 26. 16:26
 6/8 anonim válasza:

Keress egy programot ami tud hangerőnormalizálni, add be neki az összeset, és beigazítja őket egységesen

(asszem az Ashampoo MP3 Audiocenter tud olyat)

2010. márc. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
lehet gyárilag olyan de az is lehet, hogy a bitsűrűsége más, pl egy 320 kbps hangosabb mint egy 64 kbps, mert tisztább a hangzása, szebb a minősége
2010. márc. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt én is észrevettem! Valóban létező jelenség, és a minőség -bitráta-méret viszonyítgatásokról csak annyit,hogy megállapíthatatlan a tényleges minőség fileinfóbol,mert az csak az utolsó konvertálás eredményét írja ki. Youtubera 320 kbps be feltöltött zenét is le lehet tölteni youtube converterrel waw-ban ami aztán azt írja ki hogy 1400 kbps, tehát megtévesztő. És az sem igaz,hogy az alacsonyabb bitrátás az halkabb. Ezt is teszteltem. Van 320 asom ami halkabb mint 128 as. A megoldás abban keresendő,hogy régebben a 80 as 90 es években egyszerüen technikailag halkabb lemezeket csináltak. Az utóbbi évtizedben terjedt el az a divat ,hogy hangosabb lemezeket gyártanak,mert a hangosabb zene jobban eladható, nagyobbat vág az agyadba,jobb minőségűnek hat satöbbi... Én ezt hallottam,és ezt tapasztalom is. Zavaró amugy tényleg,hogy a régi zenék halkabbak. Panterátol a Cowboys from hell-t nem tul nagy élmény mp3 lejátszón a Vulgar display-el együtt hallgatni,mert az egyik baromi halk,a másik meg már tul hangos. Futás közben meg ki a a fene tudja állandóan a hangerő szabályozót állígatni.
2010. nov. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!