Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért reagálnak hibásan a...

Miért reagálnak hibásan a HIFI mikrokapcsolói?

Figyelt kérdés

Van egy majdnem 20 éves Aiwa mini-hifim (NSX V-900), aminek az elején rengeteg kis kapcsoló van és egy ideje némelyik és némelykor hibásan veszi az utasításokat. Ha CD-t indítom, a külső bemenet, vagy a rádió indul el. Sokadszor-i nyomásra van mikor beáll. Nem koszos a panel látszólag. Más ilyen hifiken is van ilyen jelenség, a kollégám is mondja a Philipsénél. Mit lehet vele csinálni?


A távirányítója hasonló, azzal a különbséggel, hogy ott az alsó, bekapcs és hangerő gombok (meg még néhány másik felettük) nem reagál. A gombok kétharmada működik, a távirányító mindig pontos, csak van amelyik gomb nem működik.


Köszi a válaszokat előre is!



2015. ápr. 11. 09:09
 1/2 Zzzoli ***** válasza:
Elképzelhető szűrő elkók kiszáradása a tápokban, a processzor környékén, a távirányító vevőnél.
2015. ápr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A távirányítóval mindig pontos, amelyik gomb rendesen működik, azzal nincs baj, csak a távkacsoló alsó gombjai nem reagálnak - tehát a legfontosabbak. De raktam rájuk alufóliát, csak úgy próbaképpen, és egy érintésre működnek. Én nem tudom ..., a fémes hatás hiánya, vagy mi nem tetszik k neki?


A hifin magán lévő mikrokapcsolók hepciáskodnak. Érdekes, a bal felső sarokban lévő kikapcsoló gombja mindig jó, de a sok kis sorba rakott mikrokapcsoló hajlamos a téves jelvételre. Tehát a mellette, vagy a még távolabbi kapcsoló funkciója ugrik be sokszor. Pl. a hangszíneknél ez kimondottan zavaró. De érdekes, hogy van egy logikája a hangszínszabályzó nyolc mikrokapcsolójának, mert már tudom, hogy mit nyomjak meg a kívánt beállításhoz. :-)

Előtte normálisan a hangszín-kezelő panel jobb alsó oldalát kellett nyomogatnom és akkor a jobb oldal hangszínei váltottak egymás után, sorban, most erre viszont nem reagál. Egy másik oldali gomb viszont teljesen kiváltja ezt. Érdekes.


A panelen a mikrokapcsolók között áthúz valami jel, kóboráram?

2015. ápr. 25. 10:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!