Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miben különbözik az MPEG4 az...

Miben különbözik az MPEG4 az MPEG2-től vagy a sima MPEG-től, és főleg a "H.264 BP"-től?

Figyelt kérdés

Kamerát vettem, és azzal etettek, hogy mpeg2-ben vesz fel, na ehhez képest valami furcsa "H264.BP" van a felvételi formátumhoz írva, egy másik helyen pedig MPEG4.

És azért nagyon nem mindegy, mert az mpeg2-őt nekem minden lejátssza (beleértve az asztali dvd-ket is, sőt ez lenne az első cél), na aztán itthon tanulmányozom, és szó nincs mpeg2-ről.

Valakinek van lövése mi ez a H.264 BP? És hogy az mpeg4-ben akkor milyen különbségeket fogok tapasztalni?

Sőt a leírás szerint az mpeg4 és ez a furcsa H.264 BP egy és ugyan az. Ez így igaz?

Csak az a baj, nekem lövésem nincs az egészhez.


Valaki hozzáértő felvilágostíana engem?

Nagyon megköszönném, mert ha nem okés, viszem is vissza, már megjártam, hogy aztán nem tudtam dvd-ről lejátszani, szóval nagyon fontos lenne ez nekem.

üdv


2010. febr. 19. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Röviden az MPEG4 használja a H.264 kodeket a videó valós idejű be és kicsomagolására. Az MPEG4 jobb minőséget jelent,mint a többiek.A magyar földfelszíni sugárzás is ilyen. MPEG4-et nem tudsz MPEG2-s lejátszóval lejátszani, viszont fordítva elvileg igen,mivel az MPEG4 szabvány tudja az MPEG2-t és MPEG-t is.Többet a wikipédiából is megtudhatsz.
2010. febr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
rendben van köszi, és örülök, ha jó minőséget ad, na csak a gondom annyi, hogy így semmit nem tudok lejátszani amit felveszek kamerával ... van erre ötleted? valami konvertáló program esetleg?
2010. febr. 19. 14:44
 3/4 anonim ***** válasza:
A VLC ingyenes, de körülményes, viszont nagyon sokat tud. Talán még a virtualdub. Konvertálással nem fogalkozom sokat, talán valaki más tud segíteni.
2010. febr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké köszi a VLC lejátssza, na de az sem konvertálja valami elfogadható formátumba, hogy asztali lejátszón is meg tudjam nézni ... ez már kész vicc komolyan, pedig elsősorban arra kellene nekem
2010. febr. 20. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!