Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hátrányai / előnyei...

Milyen hátrányai / előnyei vannak egy SD-kártyás videokamerának?

Figyelt kérdés

Lécci adjatok tanácsot aki otthon van ebben, mert én eddig csak azt hallottam, hogy az SD kártyásnak rosszabb a minősége, ugyan akkor strapabíróbb mert nincs benne mozgó alkatrész, a merevlemezesnek meg nagyon jó a minősége csak éppen sérülékenyebb.

Mi az igazság?

Tény, hogy az SD-kártyás megoldás nagyon egyszerűnek és könnyen kezelhetőnek tűnik, szimpi, de valóban sokkal rosszabb képminőséget produkál (pl egy TV-nagyságban nézve)?

köszi


2010. febr. 18. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Az összefüggés nem ilyen.


Az SD kártya, mint adathordozó, elég drága. Ha a két kamerában ugyanaz az optika, és képalkotó chip van, akkor azonos minőséget tudnak. Csakhogy az SD kártyásnál általában TE, a felhasználó döntesz úgy, hogy a felvétel férjen rá 8 GB tárterületre, mert ennyit vettél a pénzedből, míg a merevlemezesben ott a lemez, annak a méretét osztod be a felvétel során.


Amennyiben megfizeted a 32 GB-s SD kártyát (18-34eFt+ÁFA a nagykereskedelmi(!) ára) és jó minőségű kamrát veszel, akkor már nem kell agyontömöríteni a felvett anyagot, tehát a fő különbség már csak a súlyban lesz. A túl könnyű kamrákat ugyanis nehéz kézremegés nélkül tartani felvétel közben, könnyebben bemozdulnak. Ez a tapasztalat.

2010. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi szépen, kb ezt gondoltam én is, és nekem van egy rakat 8 GB-os kártyám, az nem probléma, és a videot pedig a legjobb feklvételi minőségre állítom, de a kedves eladó aki állítólag szakértőnek mondja magát, kifejezetten ragaszkodik ahhoz, hogy márpedig SD kértyéra soha nem lehet olyan minőséget venni.

A többi amit írtál az oké.

Nos akkor viszont asszem hallgatok Rád és magamra és jó lesz az SD kártyás.

köszi

2010. febr. 18. 11:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!