Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért kapcsol ki a monitorom?

Yoda2000 kérdése:

Miért kapcsol ki a monitorom?

Figyelt kérdés

Tegnap minden előjel nélkül kikapcsolt a monitor. Pontosabban nem kikapcsolt hanem készenléti állapotba ette magát (a kis működést jelző led villogott). Újra indítottam gépet de pár perc múlva megint ezt csinálta. Próbáltam kikapcsolni a gépet a bekapcsológombbal, de nemigazán akarta az igazságot szóval erőltetve lett restartolva.

Képhiba nem jelentkezett egyszer se, szóval bízom benne hogy nem videokártya. A hiba tegnap este 11 körül volt azóta nem.

Olyan válaszokat szeretnék, hogy mi okozhat monitornál ilyen gondot, hogy tesztelni tudjam, valahogy nincs kedvem kisebb vagyont elkölteni próbálgatásra :/



2015. márc. 26. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem a monitor lesz a gond, hanem a geped. Kontakthiba, VGA hiba siman okozhat ilyet.


Kosd ra masik gepre a monitort, vagy epp koss egy kolcsonmonitort a tiedre. Azert ehhez nem kell egyetemi tanarnak lenni vagy epp vagyonokat kolteni barmire is...

2015. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké kösz a válasz első felét. De látom kellően művelt és okos vagy ahhoz hoyg leereszkedő és paraszt hangnemben zárd a hozzászólásod. Szóval gondolom arra is tudod a választ hogy amikor kikapcsol a monitor miért nem áll le a gép ha benyomom a lekapcsológombot?

Egyszeri benyomásra szabályos leállítást kell végrehajtania a gépnek, de nem teszi, hosszan kell nyomnom, hogy leálljon ami meg ugye nem a legjobb... szóval?

2015. márc. 26. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel nyilvan nem latom mi tortenik a gepeddel, igy csak tippelni tudok: a monitorod azert kapcsol ki, mert a geped (pontosabban a VGA) mar leallt valami hiba miatt, es nem ad jelet.A windows mar nem megy, mert lefagyott a hardware hiba miatt - ezert nem megy a 'szoft' kikapcsolas, csak az eroszakos poweroff. Siman lehet pl. tulmelegedes, akarmi.
2015. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ma egész nap egy laptopon futott a monitoron, de jól működött, a gépet meg rákötöttem a tv-re, és az is ment gond nélkül. Aztán vissza mindent és egy óra után megint kikapcsolt a monitor. Leállítani nem tudom a gépet, de az összes ventilátor megy és a vinyó is "zakatol".
2015. márc. 26. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!