Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vettem egy pendrive-ot (kingst...

Vettem egy pendrive-ot (kingston 16GB os) de azt jelzi h 14.9 gb hely van rajta. Ez még egy dolog de egy 5GB os fájlt sem tudok ráírni! (még egyszer sem használtam csak formáztam) van rajta garancia, akkor ki kell hogy cseréljék nem?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
A jótállási szerződést kell elolvasni, abban le van írva, hogy pontosan mire is terjed ki a jótállás.
2010. febr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

FAT32re köztudottan nem lehet rámásolni 2GB-nál nagyobb fájlt.

Sok kicsit másolhatsz, de egybe, pl egy iso-t nem lehet.

2010. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem adtak hozzá más papírt csak a blokkot meg a dobozt kell megőrizni!


Akkor valószínűleg azért nem megy, de én akkor sem 14.9 Gb-os pendrive-ot vettem!

2010. febr. 15. 19:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért csak 14,9-et mutat mert a gyártásnál nem 1024-el számolnak hanem kicsivel kevesebbel(1000-el ha jól tudom) és így jön ki.. De ezt észrevehetted volna máson is.. pl egy 320 GB-s HDD -re is csak kb 295-300 GB adat fér.. az 500GB-sra már csak olyan 465 GB.

Amúgy igen , azért nem tudsz másolni mert a Fat32 csak kisebb méretű filet enged. Konvertáld át NTFS-re és akkor majd tudsz rá másolni nagyobb méretű fájlokat (de akkoris 14,9 GB-d lesz..)

2010. febr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és az NTFS-re átkonvertálásba tud valaki segíteni??? formázni kell előtte??
2010. febr. 15. 19:18
 6/7 aulac ***** válasza:

Milyen OP rendszered van?

Ha XP, vagy újabb akkor tudod formázni.

Bedugod a gépbe. Kikeresed a megfelelő meghajtót.Jobb gomb.

Formázás.Beállítod, hogy NTFS-re formázza.

2010. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Xp, megnéztem de nem engedi!
2010. febr. 15. 19:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!