Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen procit és videókártyát...

Viraag1 kérdése:

Milyen procit és videókártyát vegyek?

Figyelt kérdés

A gép adatai:

- Alaplap: Asus Z87-K

- RAM: 8 GB 2133mhz

- Táp: 600 W


Játékhoz lenne mind a kettő és összesen 150 000 forintom lenne rá.

Illetve az is érdekelne, hogy van-e valami megkötés, hogy milyen videókártyához milyen proci lehet. Előre is köszönök minden választ. : )



2015. márc. 7. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs megkötés, de az általad irt alaplapba intel procik mennek.. Én nem annyira vennék drága procit. Inkább a vga kártyára költenék többet.


Csak példának annyit, hogy 3,5 éve vettem egy i7 procit 2600k amit felhuztam 4200mhzre. Az életbe nem használta ki egyetlen játék se, ablakon kidobott pénz... bőven elég lett volna valami i5... Ezzel szembe a VGA kártyám már lassan csereérett (HD6970)


Ha most vennék gépet a hibáimbol tanulva többet költenék vgara mint cpura és nem vennék 16 giga ramot se, de ez esetedbe nem áll fenn :)


Amúgy én ATI/AMD párti létemre perpill azt mondom, hogy ugyanabban az árban jobb telejsitméynt kapsz Nvidiábol


GeForce GTX 970

$319.00

Radeon R9 290X

$299.99


Én ezt a kettőt venném (kinek milyen a szájize) és a maradékbol procit, ha meg nem fér bele a keretbe jo procival (valami i5 szintje), akkor inkább hozzásporolnék még kicsit... :)

2015. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem jelenleg is Nvidia Geforce (GT 635M) van a gépemben (laptop) és nem volt probléma vele, viszont ezekről a 3 ventillátoros videókártyákról nem sok jót hallottam összeszerelés tekintetében (nem a teljesítményről van szó, hanem az időtállóságról). Illetve még az a kérdésem lenne, hogy alapból minden prociban van egy integrált "videókártya" vagyis elvileg a gép videókártya nélkül is működik ugye? Ha pedig így van, akkor mondjuk megtehetem azt is, hogy megveszek mindent a videókártyán kívül, összerakom, rárakom a rendszert (WIN7) és menni fog?
2015. márc. 7. 18:42
 3/4 meszike91 ***** válasza:

2.


Igen megy integrált vga-val is nélkül is, de az nem játékra való. Akkor jön jól, ha tönkremegy a dedikált vga és nincs más.

2015. márc. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 meszike91 ***** válasza:

Na ezt jól megfogalmaztam :)


*Igen megy integrált vga-val is, de az nem játékra való.

2015. márc. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!