Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LG smart tv-t összekötöttem...

LG smart tv-t összekötöttem 5.1-es házimozival és ha usb-ről vagy netről nézek valamit akkor nem szól, ha csak simán a műholdas adást akkor meg igen. Próbáltam koax-al is meg scart-al is, de sehogy nem jó. Miért?

Figyelt kérdés
Másik kérdés, hdmi-n keresztűl összekötöm a pc-vel és csak a kép megy át a tv-re, hang nem. Miért? Valamit be kéne állítani a tv-n?
2015. febr. 2. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor lesz hang mindig ha optikai kábellel kötöd rá.
2015. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A HDMI-n pedig a hangnak is át kellene menni!

Legalább is ha az Xboxot rádugom a Tv-re akkor megy a hang is!

Viszont a PC-nél a HDMI a videokártyáról jön! Ott meg nincs hang!

2015. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De van! Ha előtte nem HDMI-n keresztül "szólt" a PC hangja, hanem az alaplapon lévő jack kimeneten, akkor a vezérlőpultban a hangoknál a hangbeállításban az LG TV-t jelöld ki alapértelmezettnek.

Milyen lehetőségeid vannak, pl. van-e a TV-n optikai hangkimenet, s a házimozin optikai hangbemenet stb?

Ha scart-al kötöd össze, akkor nem meglepő a jelenség, mert a scart-on lévő hang kimeneti lábakon csak a TV tuner által adott hang kerül fel, azaz csak akkor van rajta hang, ha TV adást nézel. :) A koaxiális összekötésre arra kíváncsi lennék, hacsak nem az spdif koax-ra gondolsz, akkor feltételezem a két antenna bemenetet kötötted össze egymással, azért mindent ne köss össze mindennel... Adj egy pontos házimozi típust, márka, típusszám, ugyanígy a TV-re is, úgy a legegyszerűbb.

2015. febr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A házimozi az Panasonic SA-HT335

A Tv az LG 50LB650V-ZN

Köszönöm a segítséget!

2015. febr. 6. 17:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos, nagy moziélményben nem lesz részed ezzel a házimozival, (leszámítva a közvetlen lejátszást, lemezről, ott nyilván van 5.1-es hang), viszont hang bemenet ha jól látom csak stereo van: [link]


A TV-den elvileg van egy jack (fülhallgató kimenet): [link]


S ugyebár az első képen látható, hogy van két RCA hang bemenet. Semmi mást nem kell tegyél, mint veszel egy Jack-RCA kábelt (pl.: [link] )

majd mindent értelemszerűen a megfelelő helyre dugsz.


Viszont kb. semmit nem ér így a házimozi, hogy csak stereo bemenet van. TV adáshoz a legtöbb esetben korrekt, már ami a magyar csatornákat illeti, hisz 1-2 természetfilm csatorna, s az HBO ill. a közszolgálatiak kivételével nincs 5.1-es hang a magyar tv csatornákon.

Filmnézésnél viszont jól jönne, hisz szinte az összes filmen van minimum DD 5.1-es hang, DTS még mindig nem divat nálunk, de azért lehet találni azt is.

Én a helyedben eladnám ezt a házimozit, s keresnék olyan házimozit vagy 5.1-es erősítőt, amin található optikai hangbemenet, majd a TV-den lévő optikai hangkimenettel ezt összekötném. Nekem is LG TV-m van, s egy Pioneer HTS-GS1 5.1-es hangrendszert használok, ezt eredetileg xbox kiegészítőnek szánták, de a célnak abszolút megfelel. Nem annyira könnyű baráti áron olyan erősítőt/házimozit találni, amin van optikai hangbemenet, szóval érdemes akár használtan venni.

2015. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az olx-en van egy samsung htdb120-as eladó. Abban van optikai bemenet.
2015. febr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!