Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fejhallgatot vegyek 50...

Sajtos007 kérdése:

Milyen fejhallgatot vegyek 50 ezer forintert?

Figyelt kérdés

Arrol lenne szo hogy ebben az arkategoriaban melyik marka illetve melyik tipus eri meg legjobban.

Esetleg ezt a fejhallgatot ismeri valaki: beyerdynamic custom one pro

Minden zenet hallgatok de nekem fontos lenne hogy azert a basszusbol ne legyen hiany de a magasak is szepen kijojjenek.



2015. jan. 13. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:

BD Custom One Pro nagyon jó fejhallgató, ráadásul a basszust nagyon ötletesen megoldották és te tudod "adagolni", szóval a basszus mennyiségével nincs gond, de a minősége már nem a legjobb.


Audio Technia ATH-M50-nél nincs jobb ebben az árkategóriában.

2015. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy én vagyok az, de én azt mondom, hogy 50 ezer forint indokolatlanul sok egy fejhallgatóért, ha csak zenét akarsz hallgatni rajta. Ha stúdiód van, és oda kell egy szigorúan lineáris, nagy felbontású zárt füles például, akkor elnézést, hogy beleszóltam, de ha tényleg csak zenét hallgatni kell, 25 000 ft fölött teljesen felesleges nézelődni, ami fölötte van, nem szól jobban, csak a marketinget fizeted meg.
2015. jan. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm a válaszokat. De akkor tudsz mondani a 25 os árkategóriában jóhangzású fejhallgatót
2015. jan. 14. 22:52
 4/8 anonim ***** válasza:

#2


Hülyeség. 100 ezer tényleg sok érte, 50k nagyjából korrekt.


Hallgattam már rengeteg 20-25 ezres fejhallgatót, szarnak természetesen nem mondanám egyet sem, de egyikkel sem voltam olyan elégedett, hogy azt használjam is a minden napok során.


Audio Technia ATH-M50, erre esküszök, ennél nem kell drágább, mert az már tényleg sok lenne, meg már alig hallani a különbséget, de az M50-et mindenkinek meg kéne egyszer hallgatnia, mert egy élmény.

Nem igazán hallottam még rosszat róla, eddig mindenki akinek ajánlottam utólag nagyon megköszönte, hogy a "jó irányba tereltem őket".

2015. jan. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most az, hogy neked van egy konkrét, ami a kedvenced, nem jelenti azt, hogy nincs jó 25 rugó körüli füles :)

Hogy csak egyet mondjak:

[link]

Ezt valódi hangmérnökök is használják, nem csak önjelölt lelkes amatőrök. Nekem személy szerint nem tetszik, de tény, hogy a részletessége mindent visz.

Amúgy meg amíg nem kizárólag lossless zenét hallgatsz, a jó fülessel csak az mp3 cicergését fogod jobban kihallani.

2015. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"nem jelenti azt, hogy nincs jó 25 rugó körüli füles"


Tudom, direkt azért is írtam, hogy a 25 ezres fejhallgatók közül is vannak jók, de nem egy kategória az M50-hez képest. Ezt az AKG-t nem hallottam még élőben, de jókat olvastam róla, de ettől függetlenül az M50-et ajánlják a kettő közül.


"Ezt valódi hangmérnökök is használják, nem csak önjelölt lelkes amatőrök"


Ja hogy szerinted az M50-et csak én szeretem és csak azért ajánlom, mert nekem az van?

Hidd el, M50 jobb nála, nem csak én állítom ezt, nem vagyok fanboy, próbálom olyan objektíven nézni a dolgokat, amennyire csak lehet.

Millió kritikát, véleményt tudnék linkelni az M50-ről, hisz ez a leghíresebb fejhallgatók egyike, Beats után (aminél rengeteget költenek a marketingre ezért ismert a mainstream körökben) állítom, hogy ez a leghíresebb fejhallgató, amit még a laikusok közül is sokan ismernek.


"Most az, hogy neked van egy konkrét, ami a kedvenced"


Ahogy előbb is írtam, nem csak az én kedvencem, tényleg az "olcsóbb" fejhallgatók közül ez a legnagyobb közönségkedvenc, audiofilek között is.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a 25 ezres AKG szar, mert nem szar, de nem olyan jó, mint az M50, és nem kell hozzá FLAC meg külön DAC + AMP meg minden anyámkínja, hogy hallja az ember a különbséget.


Csak próbálj ki egyet, ha van rá esélyed (lehetőleg olyat, ami már be van "égetve", mert kibontás után még nem a legjobban szól, kell neki egy 50-75 óra bejáratás, hogy az igazi hangja előjöjjön), és megértenéd miről beszélek. Nem hallottam még olyan emberről, aki belehallgatott volna az M50-be, és azt mondta volna, hogy nem hallja mivel jobb ez, mint akármelyik másik.

2015. jan. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Uram, a szavaiból kiviláglik, hogy ön nemcsak egy fanboy, hanem egy szakbarbár is. Kérem, ne inzultáljon! :)
2015. jan. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Már csak annyi a kérdésem hogy mi a külömbség az ath m50 és az m50x között és annyi még hogy ez jó utcai fejhallgatónak is?
2015. jan. 15. 23:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!