Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ajánljon valaki Midi - usb...

Ajánljon valaki Midi - usb külső hangkártyát? Azért tettem kérdőjelet, mert a marha program csak kérdést fogad el!

Figyelt kérdés
Következő a probléma. Midi fájlokat szeretnék laptopon lejátszani. Sajnos, a laptop hangkártyája csak silány minőségben képes lejátszani a midi fájlokat. Ismer - e valaki olyan külső hangkártyát, amelyik usb-n keresztül átviszi a midit? A legjobb lenne olyan, amelyik usb-n keresztül kapja a tápellátást és a midivel is kommunikál. De az sem baj, ha külső tápegység kell hozzá, de az usb-n keresztül lejátssza a midit. Eddig csak olyat találtam, amelyikhez kell még egy midi-usb adapter is. De ez csak akkor jó, ha külön tápegységről üzemel a hangkártya, mert ha USb-n kapja az áramot, akkor nem tudom hová csatlakoztatni a midi-usb átalakítót! Help!
2015. jan. 8. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha simán MIDI-t játszol le, mindig silány lesz a minősége, mert a legjobb esetben is Soundfontok segítségével csinálja. Vagy keress valami programot, ami MIDI-t normális minőségben játszik le (pl. Native Instruments BandStand), vagy szerezz egy USB to MIDI kábelt kb. 1500 ft-ért, a lejátszóban irányítsd oda a MIDI lejátszást, és dugd rá egy jobbféle szintetizátorra!
2015. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő készséget! De ha valamit nem tudsz, inkább ne írj! Van olyan kábelem, van szintim. Tényleg jó a megoldás. De! Hát mit gondolsz, a szintiben mi adja a hangot? Hangkártya. Csak az benne van a szintiben! De igenis vannak külső hangkártyák, pl. a szintzetizátor lehetőségeinek kibővítésére, vagy egyéb célokra. Ilyeneket a neten tucatjára lehet találni. De egy olyan ember véleményére lettem volna kíváncsi, akinek van ilyennel tapasztalata. Azért köszi.
2015. jan. 9. 07:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Ostoba vagy, drága barátom, mint a főd. Hangkártyának azt nevezzük szaknyelven, ami a számítógép AD/DA konvertere. Tekintve hogy amiről te beszélsz, egy MIDI-vel hajtott eszköz, az HANGMODUL. Ha szintiben van, akkor is hangmodul vagy bővítőkártya. De most lesüllyedek a szintedre, és megpróbálom mondatonként megválaszolni a kérdésedet.

"Következő a probléma." Ide kell egy kettőspont

"Midi fájlokat szeretnék laptopon lejátszani." a kettőspont miatt kisbetűvel kell kezdeni

Most, hogy a nyelvtanon túl vagyunk:

"Sajnos, a laptop hangkártyája csak silány minőségben képes lejátszani a midi fájlokat."

Igen, a MacBookokon kívül nem nagyon raknak semmibe tisztességes hangkártyát. De a MIDI lejátszás minősége nem csak a hangminőség, hanem a hangszínek is, főleg a hangszínek.

"Ismer - e valaki olyan külső hangkártyát, amelyik usb-n keresztül átviszi a midit?" Igen, sokan ismernek ilyen hangkártyát.

"A legjobb lenne olyan, amelyik usb-n keresztül kapja a tápellátást és a midivel is kommunikál." Focusrite Saffire 6 USB, Focusrite Scarlett 2i2, Steinberg UR 22 például.

"De az sem baj, ha külső tápegység kell hozzá," Roland UA-22 Duo-Capture EX, Alesis Core 2

"de az usb-n keresztül lejátssza a midit" Úgy 1990 óta minden hangkártyába van MIDI synth építve, kérdés, hogy soundfontokat fogad-e (mint az SB live) vagy lehet-e külön hangmintakészletet állítani (mint a Gravis Ultrasound PNP). Ugyanakkor a General MIDI hangkészletre semmi hangsúlyt sem fektetnek, mióta az MP3 megjelent, szóval játék-tinglitangli hangja van mindegyiknek.

"Eddig csak olyat találtam, amelyikhez kell még egy midi-usb adapter is." - Ez nem az internetet minősíti szerintem.

"De ez csak akkor jó, ha külön tápegységről üzemel a hangkártya, mert ha USb-n kapja az áramot, akkor nem tudom hová csatlakoztatni a midi-usb átalakítót! Help!" Ha külön tápegységről üzemel a hangkártya, akkor is kell neki egy USB, különben ott áll szegény az asztalon, és nincs a géphez csatlakoztatva. Olyan hangkártyát meg nem láttam, ami 2 USB-t foglalna el.

Kiegészítésképpen, vannak ám FireWire hangkártyák is, ha van olyan a laptopodon, akkor egy USB-t sem kell elfoglalni.

Ne oktass ki olyat, aki okosabb és segíteni próbál neked, főleg nem ilyen tenyérbe mászó utolsó bugris bunkó paraszt módon!

2015. jan. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy! Mennyi időt áldoztál rá, hogy jól lefikázz egy ismeretlen embert! Hogy minek nevezünk valamit azt le lehet írni szabatosan meg egyéb érthető módon. Igenis vannak hangkártyák! Többféle is. [link] Hát nézd meg, minek nevezik! Jó legyen hangmodul vagy hívják interfésznek! Bánja az ördög, akármit gondolsz a színvonalamról. Rólad is vannak elképzeléseim. De azt nem osztom meg a nagyközönséggel! Szóval, az interneten találok én mindenfélét, ami minősíti a netet meg az én képességeimet is, ahogy nagyon gúnyosan írtad. A baj ott van, hogy nincs tapasztalatom ezekkel. Eddig csak szintivel dolgoztam. Tehát egy olyan ember véleményére lettem volna kíváncsi, aki használ ilyet, és tapasztalatait szíven megosztaná. Ha bugrisizó, lesajnáló, kioktató formában teszi, hát egye fene! Csak legyen hasznos. A tied használhatatlan. De azért remélem, ilyenkor megkönnyebülsz, mert kiadtad a gőzt, amit a főnököddel szemben nem tehetsz meg.
2015. jan. 10. 07:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem használhatatlan, amit írtam, csak el sem olvastad, szóval felőlem dagonyázhatsz önnön tudatlanságodban és paraszti öntudatodban, segítsen neked az, akinek fizetnek érte!
2015. jan. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudod mit? Ne használjuk ezt a nyilvános fórumot egymás parasztozására! Fogadjunk, otthon Te vagy a világ legjobb embere, és én sem vagyok rossz. Na szia, majd érdeklődöm a kollégáknál.
2015. jan. 11. 07:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Ki is a kolléga? Aki ugyan arra a okostojástanfolyamra járt amelyikre Te? "Aranyos vagy". Megválaszolta a kérdést. Te vagy az aki nem vágja a témát.
2015. márc. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!