Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vályogházban lakok és az...

Saiyan86 kérdése:

Vályogházban lakok és az lenne a gond h a wifi 2 szobát tud lefedni mert a vályog felfogja a jelet. Azt hallottam h ha a padlásra rakom a wifi routert akkor lessz azvegész lakásban normális jelem. Ez igaz lehet?

Figyelt kérdés

2015. jan. 3. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

a vályog a wifinek kb olyan mint a papír

nem sokat csökkent, nem vasbeton, más lesz a baj

2015. jan. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
72%

"a vályog a wifinek kb olyan mint a papír

nem sokat csökkent"


Hülyeségeket beszélsz, ezek szerint te se sok vályogfalat láttál életedben. Sárból, agyagból és szalmából gyúrják a vályogtéglát, az pedig bizony odab.a.sz a Wi-Fi -nek, sokkal jobban mint a vasbeton. Nem hiába vannak olyan profi hőszigetelő tulajdonságai is.


Uncsitesóménak is ugyan az a probléma, a szomszéd szobába már csak 50% -ékos a jel. Nekik 60 cm vastag a vályogfal.


Szerintem beválhat az elképzelésed, ha a padlás közepére jó magasra helyezed el a Wi-Fi -t.

2015. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

sok fogalmad nincs a vasbeton tulajdonságairól, de elárulom hogy a vályog szart se csökkent a jelen

akkor se ha a tesódéknál vagy a rózsaszín nyuszinál szar a jel

2015. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

Felőlem higgy abban, amiben akarsz. Itt ebbe a kis faluba ahol lakok, általában engem hívnak, ha valami számítógépes gondot kell megoldani. Több vályogházba üzemeltem be már Wi-Fi -t. És mindenhol hasonlókat tapasztaltam, 1 fal kb 50%, 2 fal kb 20% és instabil.

Kíváncsiságból uncsi tesómék routerét beüzemeltem nálam és elhoztam a laptopjukat is, nekünk sima b30 -as tégla ház van. 3 fal után is még csak 1 egységet vesztett a jelből. Ezzel a hardveres hibát és a router gyengeségét kizártam, mivel uncsimék nincsenek zavaró tényezők, pl más Wi-Fi a környéken és egyéb elektromágneses hatások.


Vasbetonnal valóban nincsenek tapasztalataim, mert itt nincs egy darab panelház se. De a vályog kontra Wi-Fi az szopás, ez biztos.

2015. jan. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
A téglafal és a vasbeton korlátozza a wifit a legkevésbé. A vályog pedig nagyon főleg, ha 40cm, vagy több. Talán segíthet ha tetőtérbe helyezed el a routert. Ha pedig nem, akkor erőssebb antenna, jelismétlő jöhet szóba.
2015. jan. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!