Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 3D BD iso fájl lejátszása...

3D BD iso fájl lejátszása 3D-s LED tévén. Lehetőségek?

Figyelt kérdés

Leírom a problémámat teljes egészében. Előrebocsájtom, hogy nem vagyok egy nagy számtech zseni. Mindennek a mozgatórugója az, hogy van egy 3D-s LED tv-m, és szeretnék rajta 3D-s BD25 iso vagy BD50 iso fájl-os tartalmakat is megnézni. Csakhogy vannak problémáim:

1. Ezek az iso fájlok a PC-men vannak.

2. A PC-n nincsen 1.4 HDMI kimenet, csak DVI.

3. Nincs Blu-ray íróm.

4. Nincs se Blu-ray, sem más médialejátszóm.


Ahogy utána olvasgattam ezeknek a dolgoknak, az alábbi megoldásokat találtam:

1. Veszek egy Blu-ray írót a gépemhez, kiírom BD-lemezre az iso képfájlt és egy szintén megvett Blu-ray vagy más 3DBD képes médialejátszón lejátszom ezt a tv-nek. (Nem olcsó megoldás.)

2. Pendrive-ra vagy külső HDD-re kiírom az iso fájlt és egy elég drága médialejátszóval (Mede8er, Dune, ASUS O!Play) - ami felismeri a 3D BD iso fájlt - lejátszom a tv-nek. (Nem olcsó megoldás.)

3. Az alaplapomat kicserélem egy olyan alaplapra, amelyiken van 1.4 HDMI kimenet. (A videókártyám állítólag 3D képes.) (De mit csinálok az alig használt alaplapommal, mert fél éves a gépem.)

4. DVI---HDMI kábellel átviszem a képet a tv-re (bár azt nem tudom, hogy így a 3D-t is sikerül-e átvinnem), illetve külön a hangot jack dugón keresztül a tévébe.


Ezek tényleg megoldások, vagy valamit benéztem? Van más megoldás is? Mire figyeljek esetleg? Mit ajánlanátok?


2014. dec. 7. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A BD lemezképfájlt konvertáld MKV fájlra,így külső merevlemezre vagy nagy kapacitású pendrájvra másolva a tv usb csatlakozójába dugva lejátszható a film.

Segítség: [link]

2014. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a megoldást is ismerem, köszönöm, de az elsődleges szempont az lenne, hogy eredeti minőségben nézhessem a filmeket. MKV-re való konvertáláskor állítólag jelentősen romlik a minőség (nem lesz fullHD). Ettől függetlenül lehet, hogy ez lesz a megoldás, de ez már a legvégső.
2014. dec. 7. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:

1., drága és felesleges macera

2., ez lesz a megoldás, de nem kell pendrive, csak hálózaton megosztod a file-t

3., buhera megoldás lesz ez másik alaplappal is

4., nem lesz 3D


én is egy ideje keresem a megoldást, xbmc a kedvencem, de nem tud 3D, mede8er jelenleg az egyetlen jó megoldás, vagy vársz pár évet és az alap android tv boxok is tudni fogják a 3D-t


másik kedvenc megoldásom (nem 3D) a [link] ha nem ismered még

2014. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha az eredetivel közelítőleg megegyező-minél nagyobb- fájlméretben készíted el az MKV fájlt akkor nem lehet észrevenni a különbséget.Az adattömörítés,adatvesztés minőség vesztéssel jár,ha ezt kikerülöd kiváló minőségű filmet kapsz eredményül.

2014. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak:

És ehhez pontosan mit kell tennem? Daemon tools? Wi-fi-s router? Részletesebben le tudnád írni?

2014. dec. 7. 16:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem isoban kell letölteni. Ennyi.
2014. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kérdező: mi a kérdés? a hálózati megosztás?
2014. dec. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen. Hogy működik a hálózati megoldás? Milyen kábel, milyen csatlakozók, milyen program, stb.?
2014. dec. 7. 20:25
 9/9 anonim ***** válasza:

ugyanazon a hálózaton (wifi vagy kábel) legyen a file forrása (pl. a pc-d) mint a lejátszó (vagy esetleg a tv, vagy mindkettő)


aztán a pc-n a foldert oszd meg a hálózaton

és kész is


3d br iso-hoz nem mindig elég a wifi, oda már az a tuti ha kábelen van minden eszköz

2014. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!