Egy 5 oktávos elektromos zongorán ugyan úgy lehet játszani mint a normál 88 billentyüsön?

Figyelt kérdés

5 oktávos 61 billentyüs zongorán gondolkozom.Csak a kérdés hogy "elég" e??

az átlag darabokhoz ne lenne "kicsi"?


2014. dec. 5. 07:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Játszani ugyanúgy lehet, de a számokból is látszik, hogy kevesebb billentyűje van.

Viszont rengeteg művet le lehet játszani rajta. Ha mindent le tudnál játszani, ami kifér egy ilyen hangszeren, akkor jó zongorista lennél. Aztán ha elfogynak azok a darabok, amelyek "beleférnek" a hangterjedelembe, akkor vehetsz nagyobb hangszert.


VISZONT

Ha már tudsz zongorázni, és pénzed is van hozzá, akkor vehetsz egy nagyobb hangszert.

Gondolom, szintetizátorra gondolsz, és a kérdésedből arra következtetek, hogy inkább tanulni kellene a hangszer. Tanulásra elegendő az öt oktávos is.

2014. dec. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Zongorázni már tudok.Igaz már régen Volt mikor tanultam de még emlékszem.. :)

Most ismét kedvet katam hozzá.Egyenlöre a 2-3 éves anyagra gondoltam.

A kislányomat is érdekli a dolog.Most lesz 7 éves.

Elektromos zongora.Hasonló minnt a szinti csak ez "házas".Ùgy náz ki mint a zongora.

2014. dec. 5. 08:47
 3/3 anonim válasza:

Már bocs de az elektromos zongora az nem 61 billentyűs (de ha te tudsz ilyet írd be a linket),

És kalapácsmechanikával rendelkezik.

Nem "érzettel"!!!

Amúgy ha csak hobbi szinten tervezed, egy egyszerű 5 oktávos kis szinti megteszi, azért egyből nem kell több százezret kiadni, egy elektromos zongira.

Persze a billentéstechnika miatt ajánlatos a kalapácsmechanika, de amíg csak ismerkedsz a zenével, és véglegessen döntesz addig szerintem elég az olcsóbb árkategóriás kis szintik között nézelődni.

És ha két-három év múlva még mindig komolyan tanulsz, gyakorolsz, és csinálod, akkor majd már lesz értelme váltani. Többre mész azzal, hogy zongoraórát veszel, mint azzal hogy egyből nagyzongorát....

2014. dec. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!