Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Régi típusú Xbox 360 konzolt...

Régi típusú Xbox 360 konzolt hogyan kössek össze egy új Full HD LED Tv-vel úgy, hogy Full HD képet kapjak?

Figyelt kérdés

Van egy régi X360-am, NINCS rajta HDMI kimenet, mindössze egy A/V csatlakozója van, pár USB portja és TCP/IP csatija.


Lehet az Xbox-hoz venni componens kábelt, viszont az a baj, hogy annak 6db kimenete van (színesek), viszont ahogy néztem a tv-knek meg általában 5db bemenetük van és azt hívják componens bementetnek, szóval nem értem.


Ezen kívül az új tv-knek HDMI csatlakozójuk van pár darab, meg RCA, meg optikai, meg USB portok, azt hiszem nagyjából ennyi.


Még nem vettem tv-t, szóval nem tudok konkrét típust mondani. Úgy nézem, mostanában egyiken sincs RGB bemenet (jelenleg monitorra van kötve a Box, RGB csatlakozóval :)


Sima kompozit kábellel össze tudom kötni, annak 3db kimenete van, 2db a hangnak és 1 a képnek, viszont úgy tudom akkor meg nem kapok Full HD képet.


Valakinek van ötlete a gondomra?



2014. nov. 25. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

A tv-nek csak 5 kell. R G B L R piros-zöld-kék-bal-jobb

A hatodik egy sárga ami a nem hd képet adja azt ilyenkor nem kell bedugni. Szerintem van az új tv-kbe is van még rgb csatlakozó mert pont a minap néztem,hogy a milliós uhf tv-ben is van még scart. De az könnyen lehet,hogy nem találod a csatlakozót mert gyárilag egy átalakító való hozzá nekem ilyen az LG tv-m. A leírásban nézd meg.

2014. nov. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tibilaci válasza:
Szia! Ha nincs rajta hdmi kimenet az gáz csak azon jön ki hd vagy full hd felbontású kép. Ha monitoron nézed az jó, de tv-re nem is érdemes rátenni mert nem lesz jó a minősége csak tönkre teszted a szemed. Olyan Xbox vagy ps3 kell amin van hdmi kimenet.
2014. nov. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm, szerintem ezzel meg is lesz oldva a problémám :)


tibilaci: Jelenleg egy 22"-os monitoron játszom 1680x1050-es felbontáson, RGB (szabvány VGA) csatlakozóval van rákötve. Tudtommal az Xbox így is le tudja adni a Full HD felbontást, ha olyan eszközre kötöm, ami képes megjeleníteni. Szóval nem igazán értem, hogy miért kell mindenáron HDMI a Full HD képhez. Ki tudod ezt bővebben fejteni?

2014. nov. 29. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!